Mel (Nurkey) Stamberg 4 Miles
Race Division - Overall Finish List
September 12, 2010
Long Island Road Runners Club
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
1 Bill Schroeder Garden City NY 1184 49 M ***/3 45-49 25:21.6 6:20/M
2 Marcin Plachta Huntington Station 1215 38 M 1/1 35-39 25:23.6 6:21/M 0:01.9
3 Tsony Tsonev Astoria NY 1175 53 M 1/6 50-54 25:59.1 6:30/M 0:37.5
4 Peter Downes 1172 50 M 2/6 50-54 27:28.7 6:52/M 2:07.0
5 Richie Delorantis East Meadow NY 1199 56 M 1/2 55-59 27:43.7 6:56/M 2:22.1
6 Michael Hunter Merrick NY 1218 48 M 1/3 45-49 27:49.1 6:57/M 2:27.5
7 Ira Kaplan East Meadow NY 1217 40 M 1/4 40-44 28:20.6 7:05/M 2:58.9
8 Lucas Mathieu 1200 11 M 1/2 0-12 28:30.2 7:08/M 3:08.6
9 Joseph Mainente Levittown NY 1177 51 M 3/6 50-54 28:35.1 7:09/M 3:13.4
10 Steve Juchem Bellmore NY 1206 41 M 2/4 40-44 28:49.2 7:12/M 3:27.6
11 Robert Trefcer Bellmore NY 1202 40 M 3/4 40-44 28:49.3 7:12/M 3:27.6
12 Aviana Goode 1214 12 F ***/10 0-12 29:02.1 7:16/M
13 Zhaneia Thybulle 1195 10 F 1/10 0-12 29:08.1 7:17/M 0:06.0
14 Eric Ohlson Long Island City N 1198 60 M 1/3 60-64 29:26.5 7:22/M 4:04.8
15 Edward Schiffer Elmont NY 1180 54 M 4/6 50-54 29:34.0 7:24/M 4:12.3
16 Sophia Myers 1188 10 F 2/10 0-12 30:13.5 7:33/M 1:11.4
17 Oscar Jaramillo 1192 15 M 1/3 13-15 30:15.2 7:34/M 4:53.6
18 Jessica Harrison 1185 9 F 3/10 0-12 30:28.5 7:37/M 1:26.4
19 Ryan Heskin 1212 9 M 2/2 0-12 30:48.5 7:42/M 5:26.8
20 Richard Aubain Hicksville NY 1179 54 M 5/6 50-54 30:58.2 7:45/M 5:36.5
21 Vincent McVeigh Babylon NY 1204 49 M 2/3 45-49 31:06.1 7:47/M 5:44.4
22 Matt Parmiter Hicksville NY 1205 27 M 1/1 25-29 31:07.1 7:47/M 5:45.5
23 Chris Postel Valley Stream NY 1197 20 M 1/1 20-24 31:20.1 7:50/M 5:58.4
24 Briana Gardiner 1216 11 F 4/10 0-12 31:32.4 7:53/M 2:30.3
25 Alana Bernard 1208 8 F 5/10 0-12 31:36.4 7:54/M 2:34.3
26 Anna Lau Hicksville NY 1183 48 F 1/1 45-49 32:30.7 8:08/M 3:28.6
27 Giovanni Annunziata East Meadow NY 1209 49 M 3/3 45-49 32:38.2 8:10/M 7:16.5
28 Robert Mayer Little Neck NY 1194 51 M 6/6 50-54 32:43.6 8:11/M 7:21.9
29 Briyana Jones 1193 10 F 6/10 0-12 33:02.4 8:16/M 4:00.3
30 Khalia Whyte 1207 10 F 7/10 0-12 33:18.3 8:20/M 4:16.1
31 Ronnie Jaramillo Baldwin NY 1190 15 M 2/3 13-15 34:49.6 8:42/M 9:27.9
32 Phoebe Myers 1187 9 F 8/10 0-12 35:25.3 8:51/M 6:23.2
33 Lauryn Heskin 1210 6 F 9/10 0-12 35:43.0 8:56/M 6:40.9
34 Bruce Pritchard 1203 55 M 2/2 55-59 36:10.6 9:03/M 10:48.9
35 Sean Smith 1201 41 M 4/4 40-44 36:20.3 9:05/M 10:58.7
36 Destiny Walker 1186 11 F 10/10 0-12 37:53.6 9:28/M 8:51.5
37 Arnold Nieder 1196 63 M 2/3 60-64 38:49.6 9:42/M 13:28.0
38 Martin Schwartz Wantagh NY 1189 72 M 1/2 70-99 39:41.5 9:55/M 14:19.8
39 Earnest Reed 1171 63 M 3/3 60-64 41:07.4 10:17/M 15:45.7
40 Amir Jaramillo 1191 15 M 3/3 13-15 45:04.5 11:16/M 19:42.9
41 Gus Likos Bellmore NY 1213 77 M 2/2 70-99 55:30.0 13:53/M 30:08.3
42 Vera Lightfoot Port Washington NY 1176 70 F 1/1 70-99 1:00:00.0 15:00/M 30:57.8
43 Nancy Geygan Garden City NY 1173 67 F 1/1 65-69 1:01:08.0 15:17/M 32:05.8
44 Edward Bellomo 1178 67 M 1/2 65-69 1:01:08.0 15:17/M 35:46.3
45 Rex Gerhardt 1181 66 M 2/2 65-69 1:01:08.0 15:17/M 35:46.3