LIRRC 5 Mile 3-7-10 Default Division

Overall Finish List

March 07, 2010


Long Island Road Runners Club
    Place    Name                    City               Bib No Age       Age Group         Time      Pace     Time Back
       1    Ben Drew                                      389   33 ***/3    M 30-34      31:34.0    6:19/M             
       2    Peter Hogarty                                 366   44   1/8    M 40-44      32:08.8    6:26/M       0:34.7
       3    Michael Stuart          Levittown  NY         407   51   1/8    M 50-54      32:36.6    6:31/M       1:02.5
       4    Takashi Ogawa                                 384   53   2/8    M 50-54      33:13.4    6:39/M       1:39.3
       5    Bill Schroeder          Garden City  NY       373   49   1/7    M 45-49      33:21.3    6:40/M       1:47.2
       6    Tom McDonald                                  357   41   2/8    M 40-44      33:29.5    6:42/M       1:55.4
       7    Kevin Hegarty                                 419   35   1/5    M 35-39      33:39.4    6:44/M       2:05.3
       8    Kristie Timmer                                365   29 ***/9    F 25-29      33:42.4    6:44/M             
       9    Jon Wallach             Levittown  NY         402   53   3/8    M 50-54      33:58.1    6:48/M       2:24.0
      10    John Theissen                                 356   38   2/5    M 35-39      33:58.2    6:48/M       2:24.1
      11    Richie Delorantis       East Meadow  NY       618   55   1/5    M 55-59      34:52.5    6:58/M       3:18.4
      12    Ira Kaplan              East Meadow  NY       382   40   3/8    M 40-44      35:24.2    7:05/M       3:50.1
      13    Djamel Bouzourene                             396   45   2/7    M 45-49      35:44.9    7:09/M       4:10.8
      14    Keith Sullivan                                369   58   2/5    M 55-59      36:00.1    7:12/M       4:26.0
      15    Joseph Mainente         Levittown  NY         621   50   4/8    M 50-54      36:24.4    7:17/M       4:50.3
      16    Gregory Nold                                  411   51   5/8    M 50-54      36:48.5    7:22/M       5:14.4
      17    Robert Monaco           Woodbury  NY          372   46   3/7    M 45-49      37:06.7    7:25/M       5:32.6
      18    Chris Hardy                                   360   10   1/1    M  0-12      37:20.5    7:28/M       5:46.4
      19    Edward Schiffer         Elmont  NY            367   53   6/8    M 50-54      37:22.9    7:28/M       5:48.8
      20    Michael Hunter                                413   48   4/7    M 45-49      37:34.2    7:31/M       6:00.2
      21    Emily Yau                                     627   24   1/1    F 20-24      37:54.0    7:35/M       4:11.5
      22    Hector Jaramillo        Baldwin  NY           388   38   3/5    M 35-39      38:26.5    7:41/M       6:52.4
      23    Patrick Diskin          Mineola  NY           392   54   7/8    M 50-54      38:35.1    7:43/M       7:01.0
      24    Anthony Stemmach                              363   34   1/3    M 30-34      39:28.7    7:54/M       7:54.6
      25    Kevin Kleiman                                 420   23   1/1    M 20-24      39:43.5    7:57/M       8:09.4
      26    Brian McGowan                                 361   14   1/3    M 13-15      39:47.2    7:57/M       8:13.1
      27    Chris Postel            Valley Stream  NY     416   19   1/1    M 16-19      39:53.7    7:59/M       8:19.6
      28    Kevin Wizbicki          East Meadow  NY       617   49   5/7    M 45-49      40:09.0    8:02/M       8:34.9
      29    Kenneth Tenebro                               358   35   4/5    M 35-39      41:56.3    8:23/M      10:22.2
      30    John Reynolds           Levittown  NY         620   43   4/8    M 40-44      42:20.3    8:28/M      10:46.2
      31    Joanna Piepgrass                              614   50   1/3    F 50-54      42:30.3    8:30/M       8:47.9
      32    Jason Krzos                                   425   26   1/4    M 25-29      42:39.6    8:32/M      11:05.5
      33    Devon Lindes                                  362   14   2/3    M 13-15      42:52.4    8:34/M      11:18.3
      34    Ian Frascati                                  628   40   5/8    M 40-44      43:08.1    8:38/M      11:34.0
      35    Marty Schimmele         Massapequa  NY        400   48   6/7    M 45-49      43:36.7    8:43/M      12:02.6
      36    Pamela Weess            Great Neck  NY        616   51   2/3    F 50-54      43:59.8    8:48/M      10:17.3
      37    Jeffrey Lunt            Plainview  NY         619   44   6/8    M 40-44      44:17.2    8:51/M      12:43.1
      38    Charlie Lynch                                 631   54   8/8    M 50-54      44:24.9    8:53/M      12:50.8
      39    Karen Brannan                                 409   29   1/9    F 25-29      44:43.4    8:57/M      11:01.0
      40    Rob Johnson                                   424   26   2/4    M 25-29      44:56.3    8:59/M      13:22.2
      41    Robert Schmidt                                364   28   3/4    M 25-29      46:33.3    9:19/M      14:59.2
      42    Jason Burgoyne                                374   30   2/3    M 30-34      46:33.4    9:19/M      14:59.3
      43    Susan Schmuck                                 403   43   1/7    F 40-44      46:38.5    9:20/M      12:56.1
      44    Adriana Staiano         East Meadow  NY       615   47   1/6    F 45-49      47:01.2    9:24/M      13:18.7
      45    Thomas Zulllo                                 380   61   1/1    M 60-64      48:00.7    9:36/M      16:26.6
      46    Dana Scalere                                  395   30   1/7    F 30-34      48:24.0    9:41/M      14:41.6
      47    Matilda Polanski        New Hyde Park  NY     418   42   2/7    F 40-44      48:24.7    9:41/M      14:42.2
      48    Patricia Perryman                             401   25   2/9    F 25-29      48:29.2    9:42/M      14:46.8
      49    Stephen Paier                                 630   43   7/8    M 40-44      48:30.1    9:42/M      16:56.0
      50    Stacey Mooney                                 423   29   3/9    F 25-29      48:42.4    9:44/M      15:00.0
      51    Anne Reinhart           College Point  NY     623   41   3/7    F 40-44      48:51.1    9:46/M      15:08.7
      52    Morgan Ruthman                                394   30   2/7    F 30-34      49:03.7    9:49/M      15:21.3
      53    Deborah Pantano         Oakland Gardens  NY   378   51   3/3    F 50-54      49:05.8    9:49/M      15:23.4
      54    Scott Fairgrieve                              611   59   3/5    M 55-59      49:07.8    9:49/M      17:33.7
      55    Cari Miller                                   405   43   4/7    F 40-44      49:08.1    9:50/M      15:25.6
      56    Patrick Hardy                                 359   14   3/3    M 13-15      49:14.5    9:51/M      17:40.4
      57    Karen Benson                                  379   29   4/9    F 25-29      49:24.6    9:53/M      15:42.2
      58    Jason Noone                                   355   32   3/3    M 30-34      49:24.8    9:53/M      17:50.7
      59    David Cruz                                    368   42   8/8    M 40-44      49:46.7    9:57/M      18:12.6
      60    Deirdre O'Loughlin                            371   27   4/4    M 25-29      49:54.2    9:59/M      18:20.1
      61    Cindy Lau               Hicksville  NY        404   15   1/1    F 13-15      50:11.6   10:02/M      16:29.2
      62    Joseph Yonda                                  412   59   4/5    M 55-59      50:23.6   10:05/M      18:49.5
      63    Lucie Crio                                    406   35   1/4    F 35-39      51:41.4   10:20/M      17:59.0
      64    Janet Tucker                                  415   46   2/6    F 45-49      52:02.1   10:24/M      18:19.7
      65    Beth Marinis            Hicksville  NY        376   47   3/6    F 45-49      53:46.4   10:45/M      20:04.0
      66    Lauren Banyon                                 381   31   3/7    F 30-34      54:43.7   10:57/M      21:01.3
      67    Richard Lucian          Cold Spring Harbor    408   69   1/2    M 65-69      55:50.4   11:10/M      24:16.4
      68    Lawreen Borneo                                393   29   5/9    F 25-29      56:14.4   11:15/M      22:32.0
      69    Cindy Yearwood                                385   30   4/7    F 30-34      56:36.2   11:19/M      22:53.8
      70    Lynn Bo                                       417   44   5/7    F 40-44      56:36.2   11:19/M      22:53.8
      71    Aleen Boyd                                    390   28   6/9    F 25-29      56:42.5   11:20/M      23:00.0
      72    Kelly Larkin                                  609   31   5/7    F 30-34      57:09.1   11:26/M      23:26.6
      73    Donna Hahl              Valley Stream  NY     397   62   1/2    F 60-64      57:29.8   11:30/M      23:47.4
      74    Jeanann Maguffir                              377   44   6/7    F 40-44      57:39.1   11:32/M      23:56.7
      75    Dena Ozur                                     383   45   4/6    F 45-49      57:39.3   11:32/M      23:56.9
      76    Kristine Rasanen                              626   35   2/4    F 35-39      57:54.9   11:35/M      24:12.4
      77    Daniell Tumer                                 624   36   3/4    F 35-39      57:57.4   11:35/M      24:15.0
      78    Karin Galen                                   625   36   4/4    F 35-39      57:59.0   11:36/M      24:16.6
      79    Margaret Haley                                410   48   5/6    F 45-49      58:02.7   11:36/M      24:20.3
      80    Michael Reinhart                              622   36   5/5    M 35-39      58:41.0   11:44/M      27:06.9
      81    Kathleen Erichsen                             422   46   6/6    F 45-49      58:43.6   11:45/M      25:01.1
      82    Russ Kissiager                                421   46   7/7    M 45-49      58:43.9   11:45/M      27:09.8
      83    Frederick Smith         Hempstead  NY         414   65   2/2    M 65-69      59:31.9   11:54/M      27:57.8
      84    Jonathan Golden                               370   56   5/5    M 55-59    1:00:01.0   12:00/M      28:26.9
      85    Joan Marie Kennedy                            375   32   6/7    F 30-34    1:00:01.1   12:00/M      26:18.7
      86    Mariann Paier                                 629   43   7/7    F 40-44    1:00:12.4   12:02/M      26:30.0
      87    Linda Fairgrieve        Mineola  NY           610   56   1/2    F 55-59    1:00:36.3   12:07/M      26:53.9
      88    Rachel Domond                                 398   26   7/9    F 25-29    1:01:02.3   12:12/M      27:19.9
      89    Lidtz Philippe                                399   25   8/9    F 25-29    1:01:04.0   12:13/M      27:21.6
      90    Paula Groothuis         Albertson  NY         386   60   2/2    F 60-64    1:02:00.2   12:24/M      28:17.8
      91    Kiesha Yearwood                               387   34   7/7    F 30-34    1:05:30.5   13:06/M      31:48.1
      92    Anna Lamm               Mineola  NY           612   56   2/2    F 55-59    1:23:00.0   16:36/M      49:17.5
      93    Kindel Wang                                   613   28   9/9    F 25-29    1:23:00.0   16:36/M      49:17.5