John David 5 Mile

Overall Finish List

October 21, 2012


Results By Long Island Road Runners Club http://LIRRC.org

Race Division

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 Rudy Daempefe 415 49 M 1 Top Fin   31:28.0 3:09/M
2 Andrew Gentile East Meadow NY 411 24 M 1/2 20-24 1:16.0 32:44.0 3:16/M
3 Cristin Delaney-Guille Long Beach NY 380 31 F 1 Top Fin   35:04.0 3:30/M
4 Hector Jaramillo Baldwin NY 404 41 M 1/2 40-44 4:45.0 36:13.0 3:37/M
5 Bob McVetty Westbury NY 372 70 M 1/4 70-99 7:20.0 38:48.0 3:53/M
6 Adriana Staiano East Meadow NY 373 50 F 1/2 50-54 4:02.0 39:06.0 3:55/M
7 Ben Murolo Garden City NY 403 55 M 1/2 55-59 7:43.0 39:11.0 3:55/M
8 Donte McKenzie Hempstead NY 377 17 M 1/1 16-19 8:50.0 40:18.0 4:02/M
9 Seamas Dunbar Lindenhurst NY 399 52 M 1/4 50-54 8:55.0 40:23.0 4:02/M
10 Thomas Walsh Mineola NY 398 25 M 1/1 25-29 10:39.0 42:07.0 4:13/M
11 Ellen Perchinelli Long Beach NY 374 51 F 2/2 50-54 7:22.0 42:26.0 4:15/M
12 Timothy Godan Babylon NY 405 35 M 1/2 35-39 11:04.0 42:32.0 4:15/M
13 Casene Degrasse Saint Albans NY 391 45 F 1/2 45-49 7:42.0 42:46.0 4:17/M
14 Kevin Wizbicki East Meadow NY 410 52 M 2/4 50-54 11:23.0 42:51.0 4:17/M
15 Sandra Went-David Hempstead NY 390 59 F 1/2 55-59 9:18.0 44:22.0 4:26/M
16 Charlie Lynch Garden City NY 400 56 M 2/2 55-59 13:44.0 45:12.0 4:31/M
17 Michael Marino Garden City NY 401 54 M 3/4 50-54 13:55.0 45:23.0 4:32/M
18 Eric Bernstein Glen Oaks NY 413 38 M 2/2 35-39 15:21.0 46:49.0 4:41/M
19 Peter Farmer Manhasset NY 394 69 M 1/3 65-69 17:02.0 48:30.0 4:51/M
20 Ann Neza Bellmore NY 408 35 F 1/1 35-39 14:59.0 50:03.0 5:00/M
21 Joey Arken Roslyn Heights NY 396 50 M 4/4 50-54 21:08.0 52:36.0 5:16/M
22 Alan Stern Woodmere NY 389 78 M 2/4 70-99 21:34.0 53:02.0 5:18/M
23 Tiffanny Williams Silver Spring MD 384 44 F 1/1 40-44 19:00.0 54:04.0 5:24/M
24 Frederick Smith Hempstead NY 407 68 M 2/3 65-69 22:48.0 54:16.0 5:26/M
25 Elaine Fuello 376 58 F 2/2 55-59 19:15.0 54:19.0 5:26/M
26 Antonio Patino Seaford NY 382 69 M 3/3 65-69 24:28.0 55:56.0 5:36/M
27 Joseph Patino Seaford NY 381 22 M 2/2 20-24 28:47.0 1:00:15.0 6:02/M
28 Ralph Smith 402 64 M 1/2 60-64 29:19.0 1:00:47.0 6:05/M
29 Paula Groothuis Albertson NY 387 63 F 1/3 60-64 26:07.0 1:01:11.0 6:07/M
30 Loretta Jefferson Port Jervis NY 379 61 F 2/3 60-64 28:19.0 1:03:23.0 6:20/M
31 Curtis Dixon Amityville NY 409 71 M 3/4 70-99 31:56.0 1:03:24.0 6:20/M
32 Denise Hiller Brooklyn NY 385 49 F 2/2 45-49 28:35.0 1:03:39.0 6:22/M
33 Darren Pierce Whitestone NY 397 40 M 2/2 40-44 32:45.0 1:04:13.0 6:25/M
34 George Shilling Franklin Square NY 386 74 M 4/4 70-99 37:11.0 1:08:39.0 6:52/M
35 Jim Thornton Garden City NY 388 64 M 2/2 60-64 37:13.0 1:08:41.0 6:52/M
36 Gladys Zumba Valley Stream NY 395 60 F 3/3 60-64 44:34.0 1:19:38.0 7:58/M