Grand Pa Leo 10K Race Division

Overall Finish List

April 18, 2010


Long Island Road Runners Club
    Place    Name                    City               Bib No Age       Age Group         Time      Pace     Time Back
       1    Joshua Fox                                     69   27 ***/3    M 25-29      39:46.0    6:24/M             
       2    Rafael Medalla                                670   40   1/7    M 40-44      41:05.2    6:37/M       1:19.2
       3    Bill Schroeder          Garden City  NY        21   49   1/11   M 45-49      41:32.2    6:41/M       1:46.2
       4    Djamel Bouzourene       Old Bethpage  NY       52   45   2/11   M 45-49      43:24.9    6:59/M       3:38.9
       5    Kaela Mahon                                    15   22 ***/1    F 20-24      43:48.6    7:03/M             
       6    Ira Kaplan              East Meadow  NY       666   40   2/7    M 40-44      43:49.9    7:03/M       4:03.9
       7    Hector Jaramillo        Baldwin  NY            49   38   1/2    M 35-39      44:19.8    7:08/M       4:33.8
       8    Ronald Provenzano       Patchogue  NY          44   49   3/11   M 45-49      44:22.9    7:09/M       4:36.9
       9    Jordan Schneider        East Meadow  NY        14   49   4/11   M 45-49      44:36.4    7:11/M       4:50.4
      10    John Cronin             Westbury  NY          667   55   1/1    M 55-59      45:06.7    7:16/M       5:20.6
      11    Gregory Nold            Garden City  NY        35   51   1/9    M 50-54      45:22.1    7:18/M       5:36.1
      12    Joseph Mainente         Levittown  NY          25   50   2/9    M 50-54      45:36.6    7:21/M       5:50.6
      13    Robert Trefcer          Bellmore  NY           46   40   3/7    M 40-44      46:29.4    7:29/M       6:43.4
      14    Robert Monaco           Woodbury  NY           13   46   5/11   M 45-49      46:33.5    7:30/M       6:47.5
      15    Michael Cody                                  679   48   6/11   M 45-49      46:48.1    7:32/M       7:02.1
      16    Michael Stamberg                               22   37   2/2    M 35-39      47:04.9    7:35/M       7:18.8
      17    Wilfred Gutterrez                             669   51   3/9    M 50-54      48:33.7    7:49/M       8:47.6
      18    Michael Silva                                  20   23   1/1    M 20-24      48:35.2    7:49/M       8:49.2
      19    Kat Hankinson                                  10   46   1/6    F 45-49      48:49.7    7:52/M       5:01.0
      20    Michael Fernandez                              62   41   4/7    M 40-44      48:50.4    7:52/M       9:04.4
      21    Vincent Sabia                                  11   47   7/11   M 45-49      48:52.9    7:52/M       9:06.8
      22    Thomas Curran                                   7   63   1/3    M 60-64      49:24.0    7:57/M       9:38.0
      23    Tom Quinton                                    19   42   5/7    M 40-44      49:31.9    7:58/M       9:45.9
      24    Feieal Fakier                                  38   27   1/3    M 25-29      49:38.6    8:00/M       9:52.6
      25    Kevin Wizbicki          East Meadow  NY        54   50   4/9    M 50-54      49:44.2    8:01/M       9:58.2
      26    James Ramos                                    51   14   1/2    M 13-15      50:02.9    8:03/M      10:16.8
      27    William Perrine                               675   45   8/11   M 45-49      50:10.0    8:05/M      10:24.0
      28    Giovanni Annunziata     East Meadow  NY        70   49   9/11   M 45-49      51:46.1    8:20/M      12:00.1
      29    James Dunbar                                   60   50   5/9    M 50-54      51:48.4    8:20/M      12:02.4
      30    Ray Nieves              Westbury  NY           71   52   6/9    M 50-54      51:55.1    8:22/M      12:09.1
      31    Larry Kay                                      40   53   7/9    M 50-54      52:08.7    8:24/M      12:22.7
      32    Barry Molof                                    26   30   1/3    M 30-34      52:11.4    8:24/M      12:25.3
      33    John Stauber                                   36   49  10/11   M 45-49      52:42.4    8:29/M      12:56.4
      34    Anna Lau                Hicksville  NY         16   48   2/6    F 45-49      52:44.0    8:30/M       8:55.3
      35    Mary Anne Goldman       Farmingdale  NY        17   63   1/1    F 60-64      52:47.6    8:30/M       8:59.0
      36    Robert Miller                                   9   30   2/3    M 30-34      52:50.8    8:30/M      13:04.8
      37    Bob McVetty             Westbury  NY           24   67   1/3    M 65-69      53:17.6    8:35/M      13:31.6
      38    Charlie Lynch           Garden City  NY        29   54   8/9    M 50-54      53:29.6    8:37/M      13:43.5
      39    Jason Noone             Garden City  NY         6   33   3/3    M 30-34      53:51.6    8:40/M      14:05.6
      40    Lisa Ostuni                                    23   31   1/11   F 30-34      54:01.5    8:42/M      10:12.8
      41    Jeffrey Lunt            Plainview  NY         673   44   6/7    M 40-44      54:06.0    8:43/M      14:20.0
      42    Pamela Weess            Great Neck  NY         59   51   1/1    F 50-54      54:33.0    8:47/M      10:44.4
      43    Adriana Staiano         East Meadow  NY       665   47   3/6    F 45-49      54:35.6    8:47/M      10:46.9
      44    Ronnie Jaramillo                               50   14   2/2    M 13-15      54:47.6    8:49/M      15:01.6
      45    Tamie Kranis            Bellmore  NY           42   48   4/6    F 45-49      55:18.1    8:54/M      11:29.4
      46    Andrea Glaser                                  18   37   1/5    F 35-39      55:39.6    8:58/M      11:51.0
      47    Susan Schmuck           Westbury  NY          662   43   1/2    F 40-44      55:57.9    9:01/M      12:09.2
      48    Angela Medalla          Hicksville  NY        671   45   5/6    F 45-49      56:27.4    9:05/M      12:38.8
      49    Stacey Mooney           East Meadow  NY       672   29   1/10   F 25-29      56:55.3    9:10/M      13:06.6
      50    Erica Summer            Floral Park  NY        58   38   2/5    F 35-39      57:03.6    9:11/M      13:14.9
      51    Natalie Binsol                                676   33   2/11   F 30-34      57:03.8    9:11/M      13:15.1
      52    Jim Thornton            Garden City  NY        12   61   2/3    M 60-64      57:20.4    9:14/M      17:34.3
      53    Steven Dreier                                   8   53   9/9    M 50-54      57:37.3    9:17/M      17:51.3
      54    Cristina Diaz                                 661   29   2/10   F 25-29      57:42.7    9:17/M      13:54.0
      55    Lynn Jenkins                                  674   39   3/5    F 35-39      57:50.3    9:19/M      14:01.7
      56    Linna Tang                                    668   56   1/1    F 55-59      57:51.0    9:19/M      14:02.3
      57    Amy Ferris                                    677   35   4/5    F 35-39      59:26.5    9:34/M      15:37.9
      58    Michael Benz                                   30   44   7/7    M 40-44    1:00:42.4    9:46/M      20:56.3
      59    Vanessa Schack                                 37   29   3/10   F 25-29    1:01:31.7    9:54/M      17:43.1
      60    Michelle Pilosi                                57   30   3/11   F 30-34    1:01:33.1    9:55/M      17:44.4
      61    Ilene Sierra            Levittown  NY         664   31   4/11   F 30-34    1:02:27.3   10:03/M      18:38.6
      62    James Devrio                                   56   27   2/3    M 25-29    1:03:32.6   10:14/M      23:46.6
      63    Elana Ehrlich                                  55   27   4/10   F 25-29    1:03:32.9   10:14/M      19:44.2
      64    Earnest Reed                                  678   63   3/3    M 60-64    1:04:55.9   10:27/M      25:09.9
      65    Stefanie Signora                               33   30   5/11   F 30-34    1:05:03.7   10:29/M      21:15.0
      66    Joseph Ciancaiolli                             39   26   3/3    M 25-29    1:06:05.5   10:38/M      26:19.4
      67    Cindy Yearwood                                 63   30   6/11   F 30-34    1:06:12.5   10:40/M      22:23.9
      68    Kristin Cappello                               28   38   5/5    F 35-39    1:06:33.0   10:43/M      22:44.3
      69    Caitlin Dellavalle                            682   30   7/11   F 30-34    1:06:37.8   10:44/M      22:49.1
      70    Kelly Larkin            Oakland Gardens  NY    48   31   8/11   F 30-34    1:07:19.0   10:50/M      23:30.3
      71    Daniel Girardi                                 61   47  11/11   M 45-49    1:07:30.1   10:52/M      27:44.1
      72    Marie Penney                                   27   40   2/2    F 40-44    1:07:53.7   10:56/M      24:05.1
      73    Richard Lucian          Cold Spring Harbor     31   69   2/3    M 65-69    1:08:03.6   10:57/M      28:17.5
      74    Elissa Feinberg                                43   34   9/11   F 30-34    1:08:24.1   11:01/M      24:35.5
      75    Aleen Boyd                                     66   28   5/10   F 25-29    1:09:38.2   11:13/M      25:49.6
      76    Mickey Stelling         East Meadow  NY        53   70   1/1    F 70-99    1:11:36.2   11:32/M      27:47.5
      77    Esther Tambe                                   47   23   1/1    F 20-24    1:11:45.9   11:33/M      27:57.3
      78    Frederick Smith         Hempstead  NY          41   65   3/3    M 65-69    1:14:24.9   11:59/M      34:38.9
      79    Joe Guardino            Williston Park  NY     32   70   1/1    M 70-99    1:14:43.4   12:02/M      34:57.4
      80    Rachel Domond                                 663   26   6/10   F 25-29    1:16:13.4   12:16/M      32:24.8
      81    Carolyn Smith                                  45   45   6/6    F 45-49    1:17:11.2   12:26/M      33:22.6
      82    Lidtz Philto                                   65   25   7/10   F 25-29    1:18:09.2   12:35/M      34:20.6
      83    Kaleen Boyd                                    67   28   8/10   F 25-29    1:19:31.0   12:48/M      35:42.4
      84    Nicole Augustine                              680   28   9/10   F 25-29    1:20:07.7   12:54/M      36:19.1
      85    Aletta Stewart                                 64   25  10/10   F 25-29    1:42:00.9   16:26/M      58:12.2
      86    Monica Seymour                                 68   34  10/11   F 30-34    1:42:02.7   16:26/M      58:14.1
      87    Sharna Alladeen                               681   32  11/11   F 30-34    1:42:04.8   16:26/M      58:16.2