First Annual Massapequa Turkey Trot

Race Division - Overall Finish List

November 25, 2010


Long Island Road Runners Club - http://LIRRC.org
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
       1    Shane Giannetti                   Oyster Bay  NY        104    18   M   ***/22   13-19    16:32.7    5:20/M             
       2    Joseph Morris                     Farmingdale  NY       229    19   M     1/22   13-19    16:41.9    5:23/M       0:09.1
       3    Kevin Giannetti                   Oyster Bay  NY        105    48   M     1/39   40-49    18:55.4    6:06/M       2:22.6
       4    Evan Gibson                       West Babylon  NY      109    16   M     2/22   13-19    18:59.1    6:07/M       2:26.3
       5    Kevin Conley                                            341    16   M     3/22   13-19    19:00.4    6:08/M       2:27.7
       6    James Florez                      Merrick  NY           349    49   M     2/39   40-49    19:02.3    6:08/M       2:29.5
       7    Gregory Pascucci                  Boynton Beach  FL     249    24   M     1/36   20-29    19:10.5    6:11/M       2:37.7
       8    Steven Forte                      Bellmore  NY          347    14   M     4/22   13-19    20:10.5    6:30/M       3:37.7
       9    Jon Wallach                       Levittown  NY         307    54   M     1/18   50-59    20:12.2    6:31/M       3:39.5
      10    Nicole Giannetti                  Oyster Bay  NY        106    14   F   ***/18   13-19    20:21.2    6:34/M             
      11    John Mahon                        Bellmore  NY          202    14   M     5/22   13-19    20:42.1    6:41/M       4:09.4
      12    John Riga                         West Babylon  NY      264    27   M     2/36   20-29    20:44.8    6:41/M       4:12.0
      13    Frank Notarstefano                Seaford  NY           238    58   M     2/18   50-59    20:44.8    6:41/M       4:12.0
      14    Bon Rosemeyer                     Carlsbad  CA          132    56   M     3/18   50-59    21:02.7    6:47/M       4:29.9
      15    Peter Marques                     Massapequa  NY        206    26   M     3/36   20-29    21:07.0    6:49/M       4:34.2
      16    Conor Murphy                      Merrick  NY           234    15   M     6/22   13-19    21:13.0    6:51/M       4:40.2
      17    Sal Falcone                       Lindenhurst  NY        85    23   M     4/36   20-29    21:13.3    6:51/M       4:40.5
      18    Daniel Bacheller                  Massapequa Park  NY    16    40   M     3/39   40-49    21:17.1    6:52/M       4:44.3
      19    Michael Demicco                   Babylon  NY            74    62   M     1/8    60-69    21:22.9    6:54/M       4:50.1
      20    Wai Law                           Bethpage  NY          186    44   M     4/39   40-49    21:28.5    6:55/M       4:55.7
      21    Alex Reinhard                     Eastchester  NY       262    23   M     5/36   20-29    21:33.6    6:57/M       5:00.8
      22    Michael Weippert                  New York  NY          309    28   M     6/36   20-29    21:34.0    6:57/M       5:01.2
      23    Sean Hoglund                      Mount Sinai  NY       144    25   M     7/36   20-29    21:34.4    6:57/M       5:01.6
      24    Matthew Fennell                   Long Beach  NY         88    31   M     1/19   30-39    21:39.1    6:59/M       5:06.3
      25    Justin Anderson                   Alexandria  VA         11    36   M     2/19   30-39    21:50.7    7:03/M       5:17.9
      26    Karen Conkling                    Massapequa  NY        336    47   F     1/42   40-49    22:10.2    7:09/M       1:49.0
      27    Rose Harrington                   Levittown  NY         129    33   F     1/50   30-39    22:10.6    7:09/M       1:49.3
      28    Michael Foster                    Middle Village  NY     95    20   M     8/36   20-29    22:14.5    7:10/M       5:41.7
      29    Thomas Gould                      Westbury  NY          115    29   M     9/36   20-29    22:15.1    7:11/M       5:42.3
      30    Chris Frusci                      Lynbrook  NY           96    24   M    10/36   20-29    22:28.5    7:15/M       5:55.7
      31    Joenal Castma                     Massapequa  NY         48    34   M     3/19   30-39    22:40.7    7:19/M       6:07.9
      32    Zachary Zaia                      Massapequa Park  NY   328    13   M     7/22   13-19    22:41.5    7:19/M       6:08.7
      33    Matthew Spinelli                  Massapequa  NY        293    13   M     8/22   13-19    22:41.7    7:19/M       6:08.9
      34    Martin Chiffriller                Massapequa  NY         53    41   M     5/39   40-49    22:56.4    7:24/M       6:23.6
      35    Michael Esposito                                        342    42   M     6/39   40-49    23:01.8    7:25/M       6:29.1
      36    Patrick Keane                     Long Beach  NY        160    39   M     4/19   30-39    23:21.7    7:32/M       6:48.9
      37    Jake Kohler                       Babylon  NY           348    16   M     9/22   13-19    23:25.3    7:33/M       6:52.5
      38    Jack Fennell                      Long Beach  NY         89    59   M     4/18   50-59    23:28.2    7:34/M       6:55.4
      39    Catherine Young                   Massapequa  NY        325    16   F     1/18   13-19    23:29.5    7:35/M       3:08.3
      40    Lawrence Young                    Massapequa  NY        324    47   M     7/39   40-49    23:29.8    7:35/M       6:57.0
      41    Jennifer Marth                    East Islip  NY        207    31   F     2/50   30-39    23:32.2    7:35/M       3:10.9
      42    Carina Ferry                      Long Beach  NY         90    38   F     3/50   30-39    23:33.9    7:36/M       3:12.6
      43    Rogerio Justino                   Williston Park  NY    156    47   M     8/39   40-49    23:36.0    7:37/M       7:03.3
      44    Christopher Zincone               Massapequa Park  NY   333    42   M     9/39   40-49    23:39.8    7:38/M       7:07.0
      45    Kyle Kelly                        West Islip  NY        166    12   M     1/6     0-12    23:42.5    7:39/M       7:09.7
      46    Jonathan Gottlieb                 Huntington  NY        113    48   M    10/39   40-49    23:45.6    7:40/M       7:12.8
      47    Kevin Birney                      Massapequa  NY         25    38   M     5/19   30-39    23:48.5    7:41/M       7:15.7
      48    Ann-Marie Charno                  Seaford  NY            51    19   F     2/18   13-19    23:49.9    7:41/M       3:28.6
      49    Ryan Demeri                       Massapequa Park  NY    72    25   M    11/36   20-29    24:05.3    7:46/M       7:32.5
      50    John IV McKenna                   Massapequa  NY        216    19   M    10/22   13-19    24:06.2    7:46/M       7:33.5
      51    Lane Morgese                      Rotonda West  FL      228    22   M    12/36   20-29    24:06.6    7:46/M       7:33.8
      52    Nolan Lauterborn                  West Islip  NY        185    24   M    13/36   20-29    24:21.1    7:51/M       7:48.3
      53    Greg Brancato                     Long Beach  NY         29    30   M     6/19   30-39    24:21.9    7:51/M       7:49.1
      54    Mike Pinto                        Northport  NY         253    28   M    14/36   20-29    24:22.6    7:52/M       7:49.9
      55    Michael Doniger                   Plainview  NY          79    24   M    15/36   20-29    24:33.9    7:55/M       8:01.2
      56    Douglas Neu                       Massapequa Park  NY   235    46   M    11/39   40-49    24:41.9    7:58/M       8:09.1
      57    Mark Leff                         Massapequa  NY        339    52   M     5/18   50-59    24:42.2    7:58/M       8:09.4
      58    Mary Jo Ronan                     Massapequa  NY        275    46   F     2/42   40-49    24:48.8    8:00/M       4:27.6
      59    Lisa Davi                         Amityville  NY         68    38   F     4/50   30-39    24:53.5    8:02/M       4:32.3
      60    Janine Harris                     Washington  DC        133    30   F     5/50   30-39    24:54.8    8:02/M       4:33.5
      61    Rebecca Holton                    Kingston  NY          146    28   F     1/46   20-29    24:56.0    8:03/M       4:34.7
      62    Steven Forte                      Bellmore  NY          346    52   M     6/18   50-59    24:59.0    8:04/M       8:26.2
      63    Keith Lamberg                     Massapequa Park  NY   180    19   M    11/22   13-19    24:59.7    8:04/M       8:26.9
      64    Michael Campiglia                 Bellmore  NY           36    31   M     7/19   30-39    25:08.4    8:06/M       8:35.6
      65    Stanley Anderson                  Massapequa  NY          7    46   M    12/39   40-49    25:09.2    8:07/M       8:36.4
      66    Michael Kelly                     Bellmore  NY          167    41   M    13/39   40-49    25:16.5    8:09/M       8:43.7
      67    Siobhan McHale                    Merrick  NY           214    26   F     2/46   20-29    25:16.7    8:09/M       4:55.5
      68    Lance Axelrod                     Merrick  NY           343    46   M    14/39   40-49    25:17.2    8:09/M       8:44.4
      69    Chris Metzger                     Levittown  NY         131    18   M    12/22   13-19    25:23.2    8:11/M       8:50.5
      70    Frank Favilla                     Bethpage  NY           87    48   M    15/39   40-49    25:23.9    8:11/M       8:51.1
      71    Justin Gottlieb                   Huntington  NY        112    14   M    13/22   13-19    25:31.3    8:14/M       8:58.5
      72    Peter Lawless                     Massapequa Park  NY   188    52   M     7/18   50-59    25:33.0    8:15/M       9:00.2
      73    Amanda Hedgecock                  Old Bethpage  NY      137    14   F     3/18   13-19    25:34.9    8:15/M       5:13.6
      74    Chad Marvin                       Bellmore  NY          210    15   M    14/22   13-19    25:37.7    8:16/M       9:05.0
      75    Cristina Daiz                     Farmingdale  NY        69    30   F     6/50   30-39    25:39.1    8:16/M       5:17.8
      76    Anthony Greco                     Wantagh  NY           122    13   M    15/22   13-19    25:45.7    8:18/M       9:12.9
      77    Joseph Spinelli                                         340    17   M    16/22   13-19    25:46.7    8:19/M       9:13.9
      78    Colton Meadows                    Babylon               220    11   M     2/6     0-12    25:47.0    8:19/M       9:14.2
      79    Kevin Stepnowski                  East Meadow  NY       295    22   M    16/36   20-29    25:47.8    8:19/M       9:15.0
      80    Patricia Doht                     Amityville  NY         78    43   F     3/42   40-49    25:48.5    8:19/M       5:27.2
      81    Tito Marques                      Massapequa  NY        205    54   M     8/18   50-59    25:48.8    8:19/M       9:16.0
      82    Earl Parks                        Deer Park  NY         244    53   M     9/18   50-59    25:49.5    8:20/M       9:16.7
      83    Joe Parks                         Deer Park  NY         246    22   M    17/36   20-29    25:50.0    8:20/M       9:17.2
      84    Jarrett Parks                     Deer Park  NY         245    20   M    18/36   20-29    25:50.1    8:20/M       9:17.4
      85    Lauren Saccaro                    Massapequa  NY        283    29   F     3/46   20-29    25:55.0    8:22/M       5:33.8
      86    Bridget Conaghan                  Massapequa  NY         56    37   F     7/50   30-39    25:57.0    8:22/M       5:35.7
      87    Elizabeth Greco                   Wantagh  NY           121    47   F     4/42   40-49    25:57.5    8:22/M       5:36.2
      88    Brian O'Donnell                   Mineola  NY           239    42   M    16/39   40-49    26:01.4    8:24/M       9:28.6
      89    Jessica Garfinkel                 Bellmore  NY           98    21   F     4/46   20-29    26:09.7    8:26/M       5:48.4
      90    Lindsey Yulo                      Westbury  NY          326    23   F     5/46   20-29    26:10.7    8:26/M       5:49.5
      91    Karen Callow                      Massapequa Park  NY    33    38   F     8/50   30-39    26:14.3    8:28/M       5:53.0
      92    Joseph Corso                      Massapequa  NY         61    58   M    10/18   50-59    26:20.8    8:30/M       9:48.0
      93    Adele Umano                       Massapequa  NY        302    38   F     9/50   30-39    26:21.9    8:30/M       6:00.6
      94    Maureen Salvadori                 West Babylon  NY      284    45   F     5/42   40-49    26:22.3    8:30/M       6:01.0
      95    John D'Amato                      Copiague  NY           64    43   M    17/39   40-49    26:23.4    8:31/M       9:50.7
      96    William Maddock                   Massapequa Park  NY   199    40   M    18/39   40-49    26:24.6    8:31/M       9:51.8
      97    John Driscoll                     Brooklyn  NY           81    31   M     8/19   30-39    26:27.1    8:32/M       9:54.4
      98    John Zaia                         Massapequa Park  NY   327    43   M    19/39   40-49    26:27.9    8:32/M       9:55.1
      99    Gabrielle Charno                  Seaford  NY            52    17   F     4/18   13-19    26:37.9    8:35/M       6:16.7
     100    Heather Kalachman                 New York  NY          159    28   F     6/46   20-29    26:38.3    8:35/M       6:17.1
     101    Jesse Caruso                      East Meadow  NY        45    29   M    19/36   20-29    26:45.1    8:38/M      10:12.3
     102    Theresa Prato                     Philadelphia  PA      259    43   F     6/42   40-49    26:50.1    8:39/M       6:28.8
     103    Richard Collett                   Kings Park  NY         55    42   M    20/39   40-49    26:52.7    8:40/M      10:20.0
     104    Taylor Dasilva                    Stony Brook  NY        67    17   F     5/18   13-19    26:56.1    8:41/M       6:34.9
     105    Antonio Dasilva                   Stony Brook  NY        66    47   M    21/39   40-49    27:00.3    8:43/M      10:27.5
     106    Jamie Pascucci                    West Islip  NY        248    22   F     7/46   20-29    27:04.1    8:44/M       6:42.8
     107    Michele Griffin                   Massapequa  NY        124    38   F    10/50   30-39    27:07.3    8:45/M       6:46.0
     108    Keri Wing                         Massapequa Park  NY   312    42   F     7/42   40-49    27:07.9    8:45/M       6:46.6
     109    Kristen Nihill                    Arlington  VA         236    28   F     8/46   20-29    27:10.8    8:46/M       6:49.5
     110    Peter Hahn                        Arlington  VA         125    29   M    20/36   20-29    27:11.1    8:46/M      10:38.3
     111    Tara Romeo                        Lindenhurst  NY       271    23   F     9/46   20-29    27:12.3    8:46/M       6:51.1
     112    Donald Heckman                    Massapequa  NY        135    38   M     9/19   30-39    27:21.9    8:49/M      10:49.2
     113    Gail Rosemeyer                    Carlsbad  CA          350    59   F     1/12   50-59    27:24.6    8:50/M       7:03.3
     114    Jessica Copeland                  Elma  NY               59    29   F    10/46   20-29    27:28.4    8:52/M       7:07.1
     115    Jennifer McCourt                  West Babylon  NY      213    37   F    11/50   30-39    27:28.8    8:52/M       7:07.6
     116    Christopher Bradley               Levittown  NY          28    15   M    17/22   13-19    27:30.9    8:52/M      10:58.1
     117    Danielle Giannetti                Oyster Bay  NY        107    14   F     6/18   13-19    27:32.3    8:53/M       7:11.1
     118    Michael Maino                     Massapequa Park  NY   203    24   M    21/36   20-29    27:38.6    8:55/M      11:05.9
     119    Jamie Laudage                     Farmingdale  NY       182    24   F    11/46   20-29    27:41.6    8:56/M       7:20.4
     120    Zachary Polan                     Jericho  NY           256    22   M    22/36   20-29    27:42.7    8:56/M      11:09.9
     121    Rich Annunziato                   Massapequa Park  NY    13    40   M    22/39   40-49    27:43.0    8:56/M      11:10.2
     122    Michael Jantz                     Massapequa Park  NY   153    36   M    10/19   30-39    27:47.1    8:58/M      11:14.3
     123    David Voyles                      Massapequa  NY        305    23   M    23/36   20-29    27:47.6    8:58/M      11:14.8
     124    Mindy Davidson                    Seaford  NY            70    50   F     2/12   50-59    27:47.7    8:58/M       7:26.5
     125    John Mix                          Amityville  NY        225    42   M    23/39   40-49    27:49.0    8:58/M      11:16.2
     126    Robert Demeri                     Wantagh  NY            73    53   M    11/18   50-59    27:50.0    8:59/M      11:17.2
     127    Lauren Kwiatkowski                Huntington Station    177    25   F    12/46   20-29    27:51.2    8:59/M       7:29.9
     128    Sonia Estevez                     West Islip  NY         84    33   F    12/50   30-39    27:53.8    9:00/M       7:32.5
     129    Rebecca Reilly                    Wantagh  NY           261    19   F     7/18   13-19    27:56.1    9:01/M       7:34.8
     130    Nicole Almeida                    Massapequa  NY          5    30   F    13/50   30-39    27:58.6    9:01/M       7:37.3
     131    Jessica Lyons                     East Meadow  NY       196    28   F    13/46   20-29    27:59.6    9:02/M       7:38.3
     132    Thomas Lyons                      East Meadow  NY       197    60   M     2/8    60-69    27:59.6    9:02/M      11:26.8
     133    Melissa Devito                    West Islip  NY         75    32   F    14/50   30-39    28:01.4    9:02/M       7:40.1
     134    Nicole Bendetti                   West Islip  NY         22    11   F     1/5     0-12    28:01.6    9:02/M       7:40.3
     135    Anthony Gawrych                   Massapequa Park  NY   101    29   M    24/36   20-29    28:06.4    9:04/M      11:33.7
     136    Ken Bassett                       Brooklyn  NY           20    32   M    11/19   30-39    28:06.9    9:04/M      11:34.1
     137    Christine Smith                   Lindenhurst  NY       290    45   F     8/42   40-49    28:11.8    9:05/M       7:50.5
     138    Marguerite Perks                  Bethpage  NY          251    36   F    15/50   30-39    28:12.6    9:06/M       7:51.4
     139    Ashley Smith                      Lindenhurst  NY       289    18   F     8/18   13-19    28:13.3    9:06/M       7:52.0
     140    Brendan Cashell                   Bethpage  NY           46    37   M    12/19   30-39    28:18.8    9:08/M      11:46.0
     141    Jennifer Delossantos              Copiague  NY           71    39   F    16/50   30-39    28:22.0    9:09/M       8:00.7
     142    Amir Yaqubie                      Glen Head  NY         318    12   M     3/6     0-12    28:30.2    9:12/M      11:57.5
     143    Paul Rothenberg                   Arlington  VA         277    26   M    25/36   20-29    28:34.3    9:13/M      12:01.5
     144    James Gawrych                     Massapequa Park  NY   102    26   M    26/36   20-29    28:36.1    9:14/M      12:03.3
     145    Paul Romeo                        Seaford  NY           273    45   M    24/39   40-49    28:38.0    9:14/M      12:05.3
     146    Caroline Lawless                  Massapequa Park  NY   187    18   F     9/18   13-19    28:39.5    9:15/M       8:18.2
     147    Ron Stepnowski                    East Meadow  NY       296    57   M    12/18   50-59    28:42.8    9:15/M      12:10.0
     148    Danielle Garfinkel                Bellmore  NY          100    23   F    14/46   20-29    28:46.6    9:17/M       8:25.3
     149    Jessica Bendetti                  West Islip  NY         21    12   F     2/5     0-12    28:54.0    9:19/M       8:32.7
     150    John Miller                       West Islip  NY        224    47   M    25/39   40-49    29:05.7    9:23/M      12:33.0
     151    Jocelyn Hayden                    Seaford  NY           134    49   F     9/42   40-49    29:11.0    9:25/M       8:49.7
     152    Tina Santomauro                   Brooklyn  NY          285    35   F    17/50   30-39    29:13.9    9:25/M       8:52.7
     153    Marie Romeo                       Lindenhurst  NY       272    28   F    15/46   20-29    29:19.4    9:27/M       8:58.1
     154    Anne Romeo                        Massapequa  NY        268    43   F    10/42   40-49    29:19.8    9:27/M       8:58.5
     155    Kate Fallon                       Merrick  NY            86    23   F    16/46   20-29    29:23.3    9:29/M       9:02.0
     156    Alan Schmidt                      Massapequa Park  NY   286    48   M    26/39   40-49    29:26.8    9:30/M      12:54.0
     157    Jonathan Campisi                  Massapequa Park  NY    39    23   M    27/36   20-29    29:30.5    9:31/M      12:57.7
     158    James Campisi                     Massapequa Park  NY    40    20   M    28/36   20-29    29:36.7    9:33/M      13:03.9
     159    Kenny Wing Wing                   Massapequa Park  NY   313    12   M     4/6     0-12    29:36.8    9:33/M      13:04.0
     160    Tim Smith                         Massapequa Park  NY   291    55   M    13/18   50-59    29:38.1    9:34/M      13:05.3
     161    Deeba Zargarpur                   Huntington Station    330    20   F    17/46   20-29    29:39.9    9:34/M       9:18.6
     162    Katie Kachel                      Hyattsville  MD       157    29   F    18/46   20-29    30:00.4    9:41/M       9:39.1
     163    James Kwiatkowski                 Brooklyn  NY          178    31   M    13/19   30-39    30:00.7    9:41/M      13:27.9
     164    Michael Cerar                     Chester  NY            49    26   M    29/36   20-29    30:02.5    9:41/M      13:29.7
     165    Laura Cerar                       Chester  NY            50    26   F    19/46   20-29    30:02.7    9:41/M       9:41.4
     166    James Capone                      Ellicott City  MD      43    42   M    27/39   40-49    30:07.2    9:43/M      13:34.4
     167    Naz Yaqubie                       Huntington Station    322    28   F    20/46   20-29    30:14.5    9:45/M       9:53.2
     168    Jean-Marie Cotton                 Farmingdale  NY        62    40   F    11/42   40-49    30:15.7    9:45/M       9:54.5
     169    Lon Lippman                       Plainview  NY         190    34   M    14/19   30-39    30:18.5    9:46/M      13:45.7
     170    Jamie Lilly                       Brooklyn  NY          189    31   F    18/50   30-39    30:18.8    9:46/M       9:57.5
     171    Cathrine Anderson                 Alexandria  VA         12    36   F    19/50   30-39    30:22.1    9:48/M      10:00.8
     172    Regan Odriscoll                   Merrick  NY           242    13   M    18/22   13-19    30:27.5    9:49/M      13:54.7
     173    Kevin Itwaru                      Deer Park  NY         152    24   M    30/36   20-29    30:30.6    9:50/M      13:57.8
     174    Mark Marvin                       East Meadow  NY       209    51   M    14/18   50-59    30:31.5    9:51/M      13:58.8
     175    Suzanne Messina                   Massapequa  NY        223    41   F    12/42   40-49    30:47.4    9:56/M      10:26.1
     176    Diane Stile                       Massapequa Park  NY   297    41   F    13/42   40-49    30:47.6    9:56/M      10:26.4
     177    Debra Grande                      Mineola  NY           116    38   F    20/50   30-39    30:48.4    9:56/M      10:27.1
     178    Ann Lauritsen                     Seaford  NY           184    41   F    14/42   40-49    30:50.2    9:57/M      10:29.0
     179    Diana Jewell                      Massapequa  NY        154    19   F    10/18   13-19    30:53.0    9:58/M      10:31.8
     180    Tara Rupp                         Fairfield  CT         279    31   F    21/50   30-39    30:59.2   10:00/M      10:37.9
     181    Jessica Witpen                    Brooklyn  NY          316    28   F    21/46   20-29    31:03.8   10:01/M      10:42.5
     182    Erin Moore                        Amityville  NY        227    15   F    11/18   13-19    31:04.8   10:01/M      10:43.5
     183    Michael McCaffery                 Lindenhurst  NY       212    42   M    28/39   40-49    31:05.3   10:02/M      14:32.5
     184    Joseph D'Antona                   Lindenhurst  NY        65    41   M    29/39   40-49    31:05.5   10:02/M      14:32.7
     185    Nicole Forte                      Bellmore  NY           94    24   F    22/46   20-29    31:10.7   10:03/M      10:49.4
     186    Jeanine Zapolski                  Levittown  NY         329    35   F    22/50   30-39    31:11.8   10:04/M      10:50.6
     187    David Itwaru                      Deer Park  NY         151    53   M    15/18   50-59    31:15.5   10:05/M      14:42.8
     188    Matthew Kilkelly                  West Islip  NY        171    42   M    30/39   40-49    31:16.1   10:05/M      14:43.3
     189    Maureen Moore                     Amityville  NY        226    47   F    15/42   40-49    31:16.1   10:05/M      10:54.9
     190    Ryan Romeo                        Massapequa  NY        274    13   M    19/22   13-19    31:25.3   10:08/M      14:52.5
     191    Clare Cashell                     Bethpage  NY           47    38   F    23/50   30-39    31:25.6   10:08/M      11:04.3
     192    Chano Itwaru                      Deer Park  NY         150    51   F     3/12   50-59    31:28.2   10:09/M      11:06.9
     193    Rosa Amato                        Old Bethpage  NY        6    39   F    24/50   30-39    31:29.9   10:09/M      11:08.7
     194    Jean Ditanna                      Old Bethpage  NY       77    32   F    25/50   30-39    31:32.3   10:10/M      11:11.1
     195    Marc Babich                       Oceanside  NY          15    25   M    31/36   20-29    31:33.6   10:11/M      15:00.8
     196    Marissa Roberts                   Massapequa  NY        265    27   F    23/46   20-29    31:35.4   10:11/M      11:14.1
     197    Bill Metzger                      Levittown  NY          82    50   M    16/18   50-59    31:36.5   10:12/M      15:03.8
     198    Norman Hershkowitz                Massapequa  NY        140    71   M     1/1    70-79    31:39.4   10:13/M      15:06.6
     199    Elise Campbell                    Massapequa Park  NY    34    42   F    16/42   40-49    31:44.7   10:14/M      11:23.4
     200    Nancy Girimonti                   Huntington Station    111    43   F    17/42   40-49    31:44.9   10:14/M      11:23.6
     201    Jaclyn Flanagan                   Massapequa  NY         91    25   F    24/46   20-29    31:46.0   10:15/M      11:24.8
     202    Robert Koenig                     Levittown  NY         173    48   M    31/39   40-49    31:49.0   10:16/M      15:16.2
     203    Jane Kelly                        Lewisburg  PA         165    10   F     3/5     0-12    31:54.8   10:17/M      11:33.6
     204    Jamie Capasso                     Massapequa Park  NY    41    28   F    25/46   20-29    31:55.8   10:18/M      11:34.5
     205    Kimberly Doscher                  Carle Place  NY        80    26   F    26/46   20-29    31:58.3   10:19/M      11:37.0
     206    Ilana Kopmar                      West Hempstead  NY    174    44   F    18/42   40-49    32:01.5   10:20/M      11:40.3
     207    Joan Delaney                      West Hempstead  NY    338    35   F    26/50   30-39    32:01.8   10:20/M      11:40.5
     208    Tracie Razzagone                  Farmingdale  NY       260    38   F    27/50   30-39    32:05.0   10:21/M      11:43.7
     209    Kristi Muller                     Massapequa Park  NY   231    25   F    27/46   20-29    32:07.0   10:22/M      11:45.7
     210    Danielle Powers                   Adamstown  PA         258    41   F    19/42   40-49    32:10.2   10:23/M      11:49.0
     211    Teri Dahlman                      Morton  PA             63    39   F    28/50   30-39    32:10.5   10:23/M      11:49.3
     212    Michelle Whaley                   Copiague  NY          310    30   F    29/50   30-39    32:19.4   10:25/M      11:58.1
     213    Kerry Arale                       Mineola  NY            14    38   F    30/50   30-39    32:21.9   10:26/M      12:00.7
     214    Jennifer Bilich                   Massapequa  NY         24    40   F    20/42   40-49    32:24.0   10:27/M      12:02.7
     215    Lori Pitta                        Rye  NY               255    49   F    21/42   40-49    32:24.8   10:27/M      12:03.6
     216    Elizabeth Capone                  Ellicott City  MD      42    42   F    22/42   40-49    32:25.3   10:27/M      12:04.1
     217    Victoria Watson                   Amityville  NY        308    27   F    28/46   20-29    32:26.7   10:28/M      12:05.4
     218    Alexandra Spychalsky              Amityville  NY        294    21   F    29/46   20-29    32:29.6   10:29/M      12:08.3
     219    Meghan Lynch                      Levittown  NY         193    25   F    30/46   20-29    32:32.5   10:30/M      12:11.2
     220    Nikki Lynch                       Cincinnati  OH        194    38   F    31/50   30-39    32:34.7   10:30/M      12:13.4
     221    Rachel Vyskocil                   Massapequa  NY        306    27   F    31/46   20-29    32:38.5   10:32/M      12:17.2
     222    Sarah Campbell                    Massapequa Park  NY    35    12   F     4/5     0-12    32:38.9   10:32/M      12:17.7
     223    Jacqueline Kelly                  Lewisburg  PA         163    39   F    32/50   30-39    32:41.3   10:33/M      12:20.0
     224    Deborah Zwilling                  Massapequa  NY        334    50   F     4/12   50-59    32:46.8   10:34/M      12:25.5
     225    Ann-Marie Massaro                 Bellmore  NY          211    36   F    33/50   30-39    32:47.5   10:35/M      12:26.2
     226    Shabnam Yaqubie                   Glen Head  NY         317    20   F    32/46   20-29    32:47.7   10:35/M      12:26.4
     227    Zarin Yaqubie                     Huntington Station    323    18   F    12/18   13-19    32:57.3   10:38/M      12:36.1
     228    Janice Garfinkel                  Bellmore  NY           99    54   F     5/12   50-59    32:57.5   10:38/M      12:36.2
     229    Christopher Mahon                 Bellmore  NY          201    44   M    32/39   40-49    32:58.0   10:38/M      16:25.2
     230    James Messerschmidt               Astoria  NY           221    43   M    33/39   40-49    33:01.7   10:39/M      16:28.9
     231    Evelyn Giannetti                  Oyster Bay  NY        108    46   F    23/42   40-49    33:03.3   10:40/M      12:42.1
     232    Michael Rupp                      Kansas City  KS       280    29   M    32/36   20-29    33:04.2   10:40/M      16:31.5
     233    Jennifer Thearle                  Levittown  NY         299    40   F    24/42   40-49    33:09.6   10:42/M      12:48.3
     234    Marisa Burns                      Rockaway Park  NY      31    31   F    34/50   30-39    33:17.1   10:44/M      12:55.9
     235    Lianna Grassel                    Fresh Meadows  NY     117    27   F    33/46   20-29    33:22.8   10:46/M      13:01.6
     236    Eddie Grassel                     Fresh Meadows  NY     118    63   M     3/8    60-69    33:23.1   10:46/M      16:50.3
     237    Lisa Byheny                       West Babylon  NY       32    35   F    35/50   30-39    33:27.4   10:47/M      13:06.1
     238    Rebecca Anderson                  Massapequa  NY         10    16   F    13/18   13-19    34:00.6   10:58/M      13:39.3
     239    Christopher Riccardi              East Meadow  NY       263    30   M    15/19   30-39    34:02.5   10:59/M      17:29.7
     240    Karen Carney                      Bethpage  NY           44    39   F    36/50   30-39    34:02.7   10:59/M      13:41.4
     241    Corinn Rotter                     Eastchester  NY       278    24   F    34/46   20-29    34:06.9   11:00/M      13:45.7
     242    Walter Hetzel                     Levittown  NY         142    37   M    16/19   30-39    34:15.0   11:03/M      17:42.2
     243    Melissa Muller                    Massapequa Park  NY   230    27   F    35/46   20-29    34:25.0   11:06/M      14:03.8
     244    Kelly Espitia                     Port Washington  NY    83    31   F    37/50   30-39    34:29.1   11:07/M      14:07.8
     245    Heidi Kubit                       Bay Shore  NY         175    31   F    38/50   30-39    34:31.5   11:08/M      14:10.2
     246    Ron Coleman                       Deer Park  NY          54    29   M    33/36   20-29    34:32.1   11:08/M      17:59.4
     247    Christina Itwaru                  Deer Park  NY         149    27   F    36/46   20-29    34:32.6   11:08/M      14:11.4
     248    Katie McKnight                    Farmingdale  NY       219    41   F    25/42   40-49    34:33.7   11:09/M      14:12.4
     249    Michael Campisi                   Massapequa Park  NY    37    48   M    34/39   40-49    34:40.5   11:11/M      18:07.8
     250    Nora Campisi                      Massapequa Park  NY    38    49   F    26/42   40-49    34:41.7   11:11/M      14:20.4
     251    Isabella Parpas                   Long Beach  NY        247    26   F    37/46   20-29    34:43.0   11:12/M      14:21.7
     252    John III McKenna                  Massapequa  NY        217    54   M    17/18   50-59    34:44.5   11:12/M      18:11.7
     253    Philip Jewell                     Massapequa  NY        155    14   M    20/22   13-19    34:52.5   11:15/M      18:19.7
     254    Arif Tursonzadah                  Farmingdale  NY       301    12   M     5/6     0-12    34:59.9   11:17/M      18:27.1
     255    Sarah Anderson                    Massapequa  NY          9    19   F    14/18   13-19    35:00.1   11:17/M      14:38.8
     256    Megan Hetzel                      Levittown  NY         143    35   F    39/50   30-39    35:02.6   11:18/M      14:41.3
     257    Paul Roberts                      Massapequa  NY        266    34   M    17/19   30-39    35:06.3   11:19/M      18:33.5
     258    Yousef Tursonzadah                Farmingdale  NY       300    13   M    21/22   13-19    35:06.9   11:19/M      18:34.1
     259    Jill Anderson                     Massapequa  NY          8    45   F    27/42   40-49    35:10.6   11:21/M      14:49.3
     260    M Nihill                          Lindenhurst  NY       237    26   F    38/46   20-29    35:10.9   11:21/M      14:49.7
     261    Deborah Laudage                   Farmingdale  NY       183    53   F     6/12   50-59    35:21.0   11:24/M      14:59.7
     262    Salemi Mojda                                            344    22   F    39/46   20-29    35:23.5   11:25/M      15:02.3
     263    Momtaz Yaqubie                    Glen Head  NY         319    22   F    40/46   20-29    35:23.8   11:25/M      15:02.5
     264    Ryan Lee Hansen                   San Jose  CA          128    29   F    41/46   20-29    35:30.4   11:27/M      15:09.1
     265    Salia Khwaja                      Melville  NY          168    18   F    15/18   13-19    35:31.7   11:27/M      15:10.4
     266    Bryan Galgano                     Copiague  NY           97    27   M    34/36   20-29    35:41.5   11:31/M      19:08.8
     267    Nilo Ahmadzada                    Farmingdale  NY         3    38   F    40/50   30-39    35:54.7   11:35/M      15:33.4
     268    Evan Hammer                       Syosset  NY           127    27   M    35/36   20-29    35:54.9   11:35/M      19:22.1
     269    Bruce Hammer                      Syosset  NY           126    62   M     4/8    60-69    35:55.7   11:35/M      19:22.9
     270    Annemarie Romeo                   Northport  NY         270    26   F    42/46   20-29    35:56.5   11:35/M      15:35.2
     271    Christina Lang                    Levittown  NY         181    30   F    41/50   30-39    36:08.1   11:39/M      15:46.9
     272    Jeanine Bradley                   Levittown  NY          27    35   F    42/50   30-39    36:08.4   11:39/M      15:47.1
     273    Patrick Wing                      Massapequa Park  NY   314     9   M     6/6     0-12    36:08.8   11:39/M      19:36.0
     274    Hollis Kelly                      Lindenhurst  NY       164    15   F    16/18   13-19    36:10.8   11:40/M      15:49.5
     275    Colleen Kelly                     Seaford  NY           162    37   F    43/50   30-39    36:10.8   11:40/M      15:49.6
     276    Marie Achatz                      Massapequa  NY          1    54   F     7/12   50-59    36:13.2   11:41/M      15:51.9
     277    Steve Kitchener                   Merrick  NY           172    46   M    35/39   40-49    36:18.2   11:43/M      19:45.4
     278    Kathleen Bagwell                  Arlington  VA          18    31   F    44/50   30-39    36:20.8   11:43/M      15:59.5
     279    Todd Bagwell                      Arlington  VA          17    35   M    18/19   30-39    36:21.1   11:44/M      19:48.3
     280    Anna Sabel                        Merrick  NY           282    46   F    28/42   40-49    36:31.7   11:47/M      16:10.4
     281    Gil Benvenisti                    Massapequa  NY         23    43   M    36/39   40-49    36:38.6   11:49/M      20:05.8
     282    Nicolle Dipardo                   North Babylon  NY      76    41   F    29/42   40-49    36:42.3   11:50/M      16:21.0
     283    Deidra Maddock                    Massapequa Park  NY   200    36   F    45/50   30-39    36:49.1   11:53/M      16:27.9
     284    Ronnie Messerschmidt              Astoria  NY           222    41   F    30/42   40-49    36:57.9   11:55/M      16:36.6
     285    Suzanne Pitcher                   Farmingdale  NY       254    45   F    31/42   40-49    37:00.5   11:56/M      16:39.2
     286    Mary-Frances Phelan               Babylon  NY           252    26   F    43/46   20-29    37:31.6   12:06/M      17:10.3
     287    Courtney Hedgecock                Old Bethpage  NY      138    12   F     5/5     0-12    37:32.3   12:06/M      17:11.0
     288    Joseph Hedgecock                  Old Bethpage  NY      136    49   M    37/39   40-49    37:33.2   12:07/M      21:00.4
     289    Christine Burns                   Middle Village  NY     30    49   F    32/42   40-49    37:39.2   12:09/M      17:17.9
     290    Dorothy Harrington                Levittown  NY         130    48   F    33/42   40-49    37:41.7   12:09/M      17:20.4
     291    Martina Murphy                    Merrick  NY           233    48   F    34/42   40-49    37:45.3   12:11/M      17:24.0
     292    David Teeter                      West Hempstead  NY    298    46   M    38/39   40-49    37:51.0   12:13/M      21:18.2
     293    Rita Padden                       Farmingdale  NY       243    59   F     8/12   50-59    38:16.0   12:21/M      17:54.7
     294    Bill Romeo                        Massapequa  NY        269    54   M    18/18   50-59    38:16.9   12:21/M      21:44.2
     295    Kathleen Odriscoll                Merrick  NY           241    46   F    35/42   40-49    39:02.9   12:35/M      18:41.6
     296    Kaitlyn McKenna                   Massapequa  NY        218    24   F    44/46   20-29    39:06.1   12:37/M      18:44.9
     297    Linda Pego                        Holbrook  NY          250    40   F    36/42   40-49    39:08.1   12:37/M      18:46.8
     298    Tanya Iovine                      Deer Park  NY         148    31   F    46/50   30-39    39:30.6   12:45/M      19:09.4
     299    James McHale                      Merrick  NY           215    63   M     5/8    60-69    39:48.9   12:50/M      23:16.1
     300    Joe Mulligan                      Massapequa Park  NY   232    34   M    19/19   30-39    39:55.6   12:53/M      23:22.9
     301    Wali Khwaja                       Melville  NY          170    64   M     6/8    60-69    39:59.2   12:54/M      23:26.4
     302    William Lynch                     Levittown  NY         195    66   M     7/8    60-69    40:07.3   12:56/M      23:34.5
     303    Clare MacChia                     Massapequa  NY        198    47   F    37/42   40-49    40:11.8   12:58/M      19:50.5
     304    Mary-Ellen Loiacono               Lindenhurst  NY       192    36   F    47/50   30-39    40:23.5   13:02/M      20:02.2
     305    Maryum Ghafary                    Farmingdale  NY       103    16   F    17/18   13-19    40:47.8   13:09/M      20:26.6
     306    Aman Zargarpur                    Huntington Station    331    16   M    22/22   13-19    41:20.6   13:20/M      24:47.8
     307    Allan Silverstein                 Oceanside  NY         288    62   M     8/8    60-69    42:50.9   13:49/M      26:18.1
     308    Amy Bassett                       Brooklyn  NY           19    32   F    48/50   30-39    42:58.8   13:52/M      22:37.6
     309    Morgan Wing                       Massapequa Park  NY   315    14   F    18/18   13-19    43:00.7   13:52/M      22:39.4
     310    Gail Kubit                        Massapequa  NY        176    59   F     9/12   50-59    43:16.1   13:57/M      22:54.8
     311    Doreen Gibson                     West Babylon  NY      110    52   F    10/12   50-59    43:22.5   13:59/M      23:01.3
     312    Kelly Forte                       Bellmore  NY          345    21   F    45/46   20-29    44:17.8   14:17/M      23:56.6
     313    Nancy Volberg                     West Islip  NY        304    65   F     1/2    60-69    44:21.5   14:18/M      24:00.2
     314    Christine Sheridan                Jericho  NY           287    23   F    46/46   20-29    44:23.7   14:19/M      24:02.4
     315    Kelly Connelly                    West Islip  NY         58    35   F    49/50   30-39    44:51.7   14:28/M      24:30.5
     316    Lisa Vitucci                      Islip  NY             303    40   F    38/42   40-49    44:59.8   14:31/M      24:38.5
     317    Zaher Yaqubie                     Glen Head  NY         320    49   M    39/39   40-49    45:18.0   14:37/M      28:45.2
     318    Nadia Ahmadzada                   Huntington Station      4    45   F    39/42   40-49    45:18.1   14:37/M      24:56.8
     319    Amy Flood                         Middlesex  NJ          92    36   F    50/50   30-39    45:58.4   14:50/M      25:37.1
     320    Christian Kachel                  Hyattsville  MD       158    29   M    36/36   20-29    46:41.1   15:04/M      30:08.3
     321    Ellen Ford                        Massapequa  NY         93    46   F    40/42   40-49    46:47.8   15:05/M      26:26.5
     322    Deborah Somfleth                  Ridgewood  NY         292    50   F    11/12   50-59    47:49.8   15:25/M      27:28.6
     323    Mahnaz Yaqubie                    Glen Head  NY         321    46   F    41/42   40-49    51:10.6   16:30/M      30:49.3
     324    Hanifa Khwaja                     Melville  NY          169    58   F    12/12   50-59    51:16.0   16:32/M      30:54.8
     325    Pat Hetzel                        Levittown  NY         141    64   F     2/2    60-69    56:56.5   18:22/M      36:35.3
     326    Susan Rogers                      Farmingdale  NY       267    47   F    42/42   40-49    1:01:52.2   19:57/M      41:30.9