Easter Bunny 5K

Overall Finish List

March 31, 2013


Results By Long Island Road Runners Club http://LIRRC.org

Race Division

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Time Back Total Time Pace
1 John Kane Levittown NY 1811 44 M 1/5 40-44   17:59.1 5:48/M
2 Jimmy Peck Huntington Station NY 1821 37 M 1/4 35-39 0:19.6 18:18.7 5:54/M
3 Jake Campbell Glen Rock NJ 1793 18 M 1/1 16-19 1:48.4 19:47.5 6:23/M
4 Lauren Stephenson Wilmington DE 1784 27 F 1/8 25-29   20:09.1 6:30/M
5 Edgar Caballero East Meadow NY 1786 25 M 1/8 25-29 2:40.6 20:39.7 6:40/M
6 Paul Bonanni Selden NY 1776 52 M 1/12 50-54 2:41.7 20:40.8 6:40/M
7 Dawn Leavy Bellmore NY 1778 25 F 1/8 25-29 0:46.5 20:55.6 6:45/M
8 Victoria Kornieva New York NY 1767 25 F 2/8 25-29 1:08.2 21:17.3 6:52/M
9 Sean McLiverty Babylon NY 1795 26 M 2/8 25-29 3:38.9 21:38.0 6:59/M
10 Hector Jaramillo Baldwin NY 1813 41 M 1/5 40-44 3:53.4 21:52.5 7:03/M
11 Pete Mahnken Bayside NY 1777 40 M 2/5 40-44 3:56.9 21:56.0 7:05/M
12 Charles Crowe Deer Park NY 1915 45 M 1/8 45-49 3:58.5 21:57.6 7:05/M
13 Joseph Brida Miller Place NY 1775 61 M 1/3 60-64 4:29.0 22:28.1 7:15/M
14 Charlie Campbell Glen Rock NJ 1791 15 M 1/1 13-15 4:47.7 22:46.8 7:21/M
15 Siarhei Lilitenok Great Neck NY 1911 32 M 1/1 30-34 4:48.8 22:47.9 7:21/M
16 Joseph Mainente Levittown NY 1909 53 M 2/12 50-54 4:54.5 22:53.6 7:23/M
17 Bob McVetty Westbury NY 1806 70 M 1/2 70-74 5:01.6 23:00.7 7:25/M
18 Celeste Traub Jericho NY 1825 13 F 1/2 13-15 2:52.1 23:01.3 7:25/M
19 David Digiovanni Sea Cliff NY 1834 54 M 3/12 50-54 5:24.1 23:23.2 7:33/M
20 Robert Brandow Bay Shore NY 1919 25 M 3/8 25-29 5:31.9 23:31.0 7:35/M
21 Katelynn Walsh Westbury NY 1918 24 F 1/4 20-24 3:22.0 23:31.1 7:35/M
22 Matthew Rottino Glen Cove NY 1823 47 M 2/8 45-49 5:41.2 23:40.3 7:38/M
23 Robert Mayer Little Neck NY 1910 53 M 4/12 50-54 5:45.0 23:44.1 7:39/M
24 Richard Aubain Hicksville NY 1820 57 M 1/9 55-59 5:49.6 23:48.7 7:41/M
25 Christina Wahlig Albertson NY 1824 45 F 1/7 45-49 3:40.5 23:49.7 7:41/M
26 Jeff Campbell Glen Rock NJ 1794 48 M 3/8 45-49 5:53.1 23:52.2 7:42/M
27 Thomas Schulz Succasunna NJ 1796 10 M 1/3 0-12 5:58.2 23:57.3 7:44/M
28 Jim Schulz Succasunna NJ 1797 46 M 4/8 45-49 5:58.9 23:58.0 7:44/M
29 Steven Peyser Huntington Station NY 1771 54 M 5/12 50-54 6:06.7 24:05.8 7:46/M
30 Erika Habersaat Rocky Point NY 1766 34 F 1/4 30-34 4:05.3 24:14.4 7:49/M
31 Ben Murolo Garden City NY 1923 55 M 2/9 55-59 6:25.3 24:24.4 7:52/M
32 Camilo Rodriguez West Islip NY 1847 25 M 4/8 25-29 6:32.2 24:31.3 7:55/M
33 James Yutesler Syosset NY 1815 51 M 6/12 50-54 6:52.2 24:51.3 8:01/M
34 Claude Blue Hempstead NY 1916 29 M 5/8 25-29 6:56.7 24:55.8 8:02/M
35 Barbara Cronin-Stagnari Mineola NY 1833 51 F 1/3 50-54 4:47.9 24:57.0 8:03/M
36 Adam Gossett 1779 45 M 5/8 45-49 7:04.1 25:03.2 8:05/M
37 Shannon Felber Coram NY 1780 35 F 1/7 35-39 4:54.5 25:03.7 8:05/M
38 Daniel Doman Huntington Station NY 1765 56 M 3/9 55-59 7:12.7 25:11.8 8:07/M
39 Terry Bisogno New York NY 1830 58 M 4/9 55-59 7:13.6 25:12.7 8:08/M
40 Theodore Zois New Hyde Park NY 1835 40 M 3/5 40-44 7:18.1 25:17.2 8:09/M
41 Chris Postel Valley Stream NY 1913 22 M 1/1 20-24 7:30.4 25:29.5 8:13/M
42 Anne Broderick Hicksville NY 1840 47 F 2/7 45-49 5:31.1 25:40.2 8:17/M
43 Warren Steinert Wading River NY 1773 69 M 1/4 65-69 7:58.9 25:58.0 8:23/M
44 Kristen Bence Centereach NY 1781 28 F 3/8 25-29 5:51.3 26:00.4 8:23/M
45 Forrest Traub Jericho NY 1826 50 M 7/12 50-54 8:37.0 26:36.1 8:35/M
46 Charlie Lynch Garden City NY 1819 57 M 5/9 55-59 8:38.0 26:37.1 8:35/M
47 Noah Sheroff Franklin Square NY 1922 26 M 6/8 25-29 8:41.8 26:40.9 8:36/M
48 James Casey West Babylon NY 1908 51 M 8/12 50-54 8:55.3 26:54.4 8:41/M
49 Brian De Masters Fresh Meadows NY 1904 54 M 9/12 50-54 8:57.8 26:56.9 8:41/M
50 Rich Lautato Miller Place NY 1768 44 M 4/5 40-44 8:59.9 26:59.0 8:42/M
51 Julia Hegner Wantagh NY 1822 39 F 2/7 35-39 6:50.6 26:59.7 8:42/M
52 Michael Broderick Hicksville NY 1839 48 M 6/8 45-49 9:12.0 27:11.1 8:46/M
53 Kevin McElroy Merrick NY 1831 40 M 5/5 40-44 9:17.1 27:16.2 8:48/M
54 Jim Thornton Garden City NY 1774 64 M 2/3 60-64 9:21.9 27:21.0 8:49/M
55 Kathleen Heverin Brooklyn NY 1783 27 F 4/8 25-29 7:15.2 27:24.3 8:50/M
56 Henry Menusan Little Neck NY 1788 55 M 6/9 55-59 9:31.7 27:30.8 8:52/M
57 Kathryn Menusan Franklin Square NY 1789 22 F 2/4 20-24 7:21.7 27:30.8 8:52/M
58 Deborah Pantano Oakland Gardens NY 1809 54 F 2/3 50-54 7:42.4 27:51.6 8:59/M
59 Deborah Kane Levittown NY 1810 45 F 3/7 45-49 7:51.4 28:00.5 9:02/M
60 Otto Pinelli Mahwah NJ 1798 68 M 2/4 65-69 10:08.9 28:08.0 9:05/M
61 Joey Arken Roslyn Heights NY 1828 51 M 10/12 50-54 10:32.1 28:31.2 9:12/M
62 Robert Shaller Little Neck NY 1838 51 M 11/12 50-54 10:35.8 28:34.9 9:13/M
63 Michelle Cassano-Repole East Meadow NY 1905 31 F 2/4 30-34 8:53.4 29:02.5 9:22/M
64 Jason Vittore Levittown NY 1845 37 M 2/4 35-39 11:45.3 29:44.4 9:35/M
65 Bruce Murphy Manhasset NY 1800 63 M 3/3 60-64 12:09.5 30:08.6 9:43/M
66 Suanne Kowal-Connelly Baldwin NY 1906 55 F 1/1 55-59 10:05.2 30:14.3 9:45/M
67 Steve Gerson East Meadow NY 1787 55 M 7/9 55-59 13:10.8 31:09.9 10:03/M
68 Michael Ogazon Garden City NY 1770 72 M 2/2 70-74 13:28.7 31:27.8 10:09/M
69 Nataha Blue Hempstead NY 1917 32 F 3/4 30-34 11:21.5 31:30.6 10:10/M
70 Emily Campbell Glen Rock NJ 1792 13 F 2/2 13-15 11:48.1 31:57.2 10:18/M
71 Jay Cho New York NY 1901 38 M 3/4 35-39 14:15.2 32:14.3 10:24/M
72 Michelle Gladstone Franklin Square NY 1812 46 F 4/7 45-49 12:22.8 32:31.9 10:29/M
73 Joan Meehan East Meadow NY 1912 49 F 5/7 45-49 12:44.8 32:53.9 10:36/M
74 Amanda Aiello Plainview NY 1920 26 F 5/8 25-29 13:06.8 33:15.9 10:44/M
75 Stephanie Harris Merrick NY 1921 25 F 6/8 25-29 13:06.9 33:16.1 10:44/M
76 Martin Schwartz Wantagh NY 1772 75 M 1/1 75-79 15:36.4 33:35.5 10:50/M
77 Paul Fetscher Long Beach NY 1846 67 M 3/4 65-69 15:44.7 33:43.8 10:53/M
78 Brian Dobkin New Hyde Park NY 1799 47 M 7/8 45-49 15:56.0 33:55.1 10:56/M
79 Nichelle Lautato Miller Place NY 1769 45 F 6/7 45-49 14:10.7 34:19.8 11:04/M
80 Cory Hirsch East Rockaway NY 1801 25 M 7/8 25-29 16:21.4 34:20.5 11:05/M
81 Katherine Reilly Long Beach NY 1803 29 F 7/8 25-29 14:14.8 34:23.9 11:05/M
82 Ed Reilly Long Beach NY 1802 29 M 8/8 25-29 16:24.8 34:23.9 11:05/M
83 Jennifer Jonak New Hyde Park NY 1782 37 F 3/7 35-39 14:44.3 34:53.4 11:15/M
84 Madeline Kelly Hauppauge NY 1818 45 F 7/7 45-49 15:30.5 35:39.6 11:30/M
85 Evelyn Park New York NY 1900 38 F 4/7 35-39 15:31.4 35:40.5 11:30/M
86 Lynda Agosta Hauppauge NY 1817 43 F 1/1 40-44 15:36.3 35:45.4 11:32/M
87 Kelly Rhatigan Merrick NY 1805 39 F 5/7 35-39 15:37.7 35:46.8 11:32/M
88 Jessica Schacker Merrick NY 1808 23 F 3/4 20-24 15:49.4 35:58.5 11:36/M
89 Joanna Woo Manhasset NY 1832 38 F 6/7 35-39 16:34.5 36:43.6 11:51/M
90 Kenneth Connelly Baldwin NY 1907 56 M 8/9 55-59 18:47.9 36:47.0 11:52/M
91 William Montero Oakland Gardens NY 1914 55 M 9/9 55-59 19:12.0 37:11.1 12:00/M
92 Steve Sprague Oceanside NY 1836 35 M 4/4 35-39 19:20.1 37:19.2 12:02/M
93 Lauren Goldfarb Westbury NY 1844 25 F 8/8 25-29 17:37.4 37:46.5 12:11/M
94 Janice Goldfarb Westbury NY 1841 52 F 3/3 50-54 17:40.9 37:50.0 12:12/M
95 Frederick Smith Hempstead NY 1827 68 M 4/4 65-69 20:19.8 38:18.9 12:21/M
96 Paula Groothuis Albertson NY 1829 63 F 1/1 60-64 20:22.4 40:31.5 13:04/M
97 Donna Hahl Valley Stream NY 1785 66 F 1/1 65-69 20:23.0 40:32.1 13:05/M
98 Charles Oppizzi Sea Cliff NY 1790 82 M 1/1 80-99 24:22.2 42:21.3 13:40/M
99 Lucie Cho Huntington Station NY 1903 38 F 7/7 35-39 22:36.3 42:45.4 13:47/M
100 Brayden Cho Huntington Station NY 1902 6 M 2/3 0-12 24:46.5 42:45.6 13:47/M
101 Kristen Goldfarb Westbury NY 1843 16 F 1/1 16-19 24:14.6 44:23.7 14:19/M
102 Todd Goldfarb Westbury NY 1842 52 M 12/12 50-54 26:24.7 44:23.8 14:19/M
103 Dakota Yutesler Syosset NY 1814 1 M 3/3 0-12 26:33.8 44:32.9 14:22/M
104 Brittany Kalmanowitz Baldwin NY 1807 23 F 4/4 20-24 25:43.3 45:52.4 14:48/M
105 Mary Caligiure West Hempstead NY 1764 31 F 4/4 30-34 27:06.2 47:15.3 15:15/M
106 David Kaplan Glen Cove NY 1804 49 M 8/8 45-49 38:19.3 56:18.4 18:10/M