4 Mile 3-06-11

Race Division - Overall Finish List

March 06, 2011


Long Island Road Runners Club - http://LIRRC.org
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group           Time      Pace     Time Back
       1    Bill Schroeder                    Garden City  NY      1790    50   M   ***/3    50-54    27:48.0    6:57/M             
       2    Michael Stamberg                  Bellmore  NY         1811    38   M     1/5    35-39    29:16.0    7:19/M       1:28.0
       3    Steve Juchem                      Bellmore  NY         1826    41   M     1/4    40-44    29:16.0    7:19/M       1:28.0
       4    Bill Mazza                        Babylon  NY          1800    48   M     1/3    45-49    29:19.0    7:20/M       1:31.0
       5    John Cronin                       Westbury  NY         1807    56   M     1/3    55-59    29:34.0    7:24/M       1:46.0
       6    Hector Jaramillo                  Baldwin  NY          1812    39   M     2/5    35-39    29:48.0    7:27/M       2:00.0
       7    Bob McVetty                       Westbury  NY         1799    68   M     1/6    65-69    30:36.0    7:39/M       2:48.0
       8    Scott Fairgrieve                  Mineola  NY          1809    60   M     1/3    60-64    30:43.0    7:41/M       2:55.0
       9    Michael Turkovich                 Ronkonkoma  NY       1801    48   M     2/3    45-49    31:05.0    7:46/M       3:17.0
      10    Tom O'Leary                       Westbury  NY         1788    51   M     1/3    50-54    31:13.0    7:48/M       3:25.0
      11    Joe Franolich                                          1803    41   M     2/4    40-44    32:54.0    8:14/M       5:06.0
      12    David Frisone                     New Hyde Park  NY    1796    65   M     2/6    65-69    33:12.0    8:18/M       5:24.0
      13    Kevin Kleiman                     Merrick  NY          1830    24   M     1/1    20-24    33:13.0    8:18/M       5:25.0
      14    Scott Ceniza-Levine                                    1789    40   M     3/4    40-44    34:03.0    8:31/M       6:15.0
      15    Yurika Karare                                          1813    44   F   ***/1    40-44    34:15.0    8:34/M             
      16    John Healy                        Copiague  NY         1817    38   M     3/5    35-39    34:59.0    8:45/M       7:11.0
      17    Marty Schimmele                   Massapequa  NY       1818    49   M     3/3    45-49    35:39.0    8:55/M       7:51.0
      18    Charles Mandelbaum                                     1832    54   M     2/3    50-54    35:50.0    8:58/M       8:02.0
      19    Steven Turkovich                                       1825    41   M     4/4    40-44    36:10.0    9:03/M       8:22.0
      20    Brenda Duer                                            1831    50   F     1/2    50-54    36:21.0    9:05/M       2:06.0
      21    Ben Milone                        Ozone Park  NY       1806    62   M     2/3    60-64    36:56.0    9:14/M       9:08.0
      22    Al Orourke                                             1805    59   M     2/3    55-59    37:36.0    9:24/M       9:48.0
      23    Rob Patterson                     Fort Mill  SC        1786    37   M     4/5    35-39    37:51.0    9:28/M      10:03.0
      24    John David                                             1815    65   M     3/6    65-69    39:37.0    9:54/M      11:49.0
      25    Sandra David                                           1816    57   F     1/4    55-59    40:21.0   10:05/M       6:06.0
      26    Michel-Ann Rodriquez              Franklin Square  NY  1821    36   F     1/3    35-39    41:02.0   10:16/M       6:47.0
      27    Maximillian Deleon                                     1829     7   M     1/1     0-12    41:18.0   10:20/M      13:30.0
      28    Brian Cavanagh                                         1814    54   M     3/3    50-54    41:50.0   10:28/M      14:02.0
      29    Arthur Baltar                                          1819    37   M     5/5    35-39    42:26.0   10:37/M      14:38.0
      30    Benton Levy                                            1827    68   M     4/6    65-69    43:18.0   10:50/M      15:30.0
      31    Nicole Deleon                                          1828    36   F     2/3    35-39    43:29.0   10:52/M       9:14.0
      32    Josephine Goetz                                        1797    38   F     3/3    35-39    43:31.0   10:53/M       9:16.0
      33    John McDermott                    Nyc  NY              1802    68   M     5/6    65-69    43:37.0   10:54/M      15:49.0
      34    Madeline Phelan                   Williston Park  NY   1795    52   F     2/2    50-54    44:12.0   11:03/M       9:57.0
      35    Rochelle Holden                   Westbury  NY         1808    57   F     2/4    55-59    45:44.0   11:26/M      11:29.0
      36    Jeffrey Krugman                   Roslyn Heights  NY   1791    67   M     6/6    65-69    45:46.0   11:27/M      17:58.0
      37    Kathleen Turkovich                                     1824    41   F     1/1    40-44    46:57.0   11:44/M      12:42.0
      38    Linda Fairgrieve                  Mineola  NY          1810    57   F     3/4    55-59    48:32.0   12:08/M      14:17.0
      39    Lorraine Gruenfelder              Levittown  NY        1820    56   F     4/4    55-59    49:01.0   12:15/M      14:46.0
      40    Jim Thornton                      Garden City  NY      1792    62   M     3/3    60-64    50:57.0   12:44/M      23:09.0
      41    George Shilling                   Franklin Square  NY  1794    73   M     1/1    70-99    51:54.0   12:59/M      24:06.0
      42    Diana Rael                                             1822    47   F     1/1    45-49    57:39.0   14:25/M      23:24.0
      43    Christo Pherrael                                       1823    57   M     3/3    55-59    57:40.0   14:25/M      29:52.0