I'M Not Doing NYC

Overall Finish

November 03, 2013


Results By Long Island Road Runners Club http://LIRRC.org
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
1 Jimmy Peck Huntington Station NY 437 38 M 1 Top Fin 1 25:29.1 6:22/M
2 Anthony Lay Bellmore NY 453 35 M 1/4 35-39 1 27:34.1 6:54/M
3 Hector Jaramillo Baldwin NY 443 42 M 1/3 40-44 1 27:44.0 6:56/M
4 Matthew Genova Garden City NY 431 44 M 2/3 40-44 1 27:48.2 6:57/M
5 Romulo Brito Hempstead NY 457 35 M 2/4 35-39 1 28:47.3 7:12/M
6 John Koehler West Hempstead NY 422 55 M 1/6 55-59 1 30:06.2 7:32/M
7 Denis Collins Ireland 449 45 M 1/2 45-49 1 30:18.1 7:35/M
8 Grant Radtke East Meadow NY 446 58 M 2/6 55-59 1 30:39.0 7:40/M
9 Barbara Cronin-Stagnari Mineola NY 458 52 F 1 Top Fin 1 31:25.3 7:51/M
10 Michael Broderick Hicksville NY 414 49 M 2/2 45-49 1 31:38.7 7:55/M
11 David Frisone New Hyde Park NY 421 68 M 1/5 65-69 1 31:46.0 7:57/M
12 Kevin Kleiman Merrick NY 459 26 M 1/1 25-29 1 32:01.8 8:00/M
13 James Casey West Babylon NY 456 51 M 1/5 50-54 1 32:33.0 8:08/M
14 Charlie Lynch Garden City NY 428 57 M 3/6 55-59 1 32:34.9 8:09/M
15 Jack Warecki Uniondale NY 438 44 M 3/3 40-44 1 33:23.0 8:21/M
16 Maureen Frisone New Hyde Park NY 420 65 F 1/1 65-69 1 34:00.6 8:30/M
17 Daniel Gigliobianlo Wantagh NY 452 39 M 3/4 35-39 1 34:31.3 8:38/M
18 Anne Broderick Hicksville NY 413 48 F 1/3 45-49 1 34:46.4 8:42/M
19 Sondra Went Daud Hempstead NY 430 60 F 1/3 60-64 1 34:50.9 8:43/M
20 Robert Mayer Little Neck NY 445 54 M 2/5 50-54 1 35:10.1 8:48/M
21 James Yatesler Syosset NY 427 51 M 3/5 50-54 1 35:34.3 8:54/M
22 Marie Brewer Mineola NY 455 59 F 1/5 55-59 1 35:43.9 8:56/M
23 Tom Brewer Mineola NY 454 59 M 4/6 55-59 1 35:57.6 8:59/M
24 Peggy Delaney New Hyde Park NY 447 56 F 2/5 55-59 1 36:05.9 9:01/M
25 Bob McVetty Westbury NY 429 71 M 1/1 70-74 1 36:09.4 9:02/M
26 Deborah Pantano Oakland Gardens NY 444 55 F 3/5 55-59 1 36:36.5 9:09/M
27 Warren Steinert Wading River NY 416 69 M 2/5 65-69 1 36:50.4 9:13/M
28 Robert Shaller Little Neck NY 450 52 M 4/5 50-54 1 37:37.5 9:24/M
29 James Gallagher Garden City NY 425 58 M 5/6 55-59 1 38:20.3 9:35/M
30 Suanne Kowal-Connelly Baldwin NY 417 56 F 4/5 55-59 1 38:22.9 9:36/M
31 Joey Arken Roslyn Heights NY 433 51 M 5/5 50-54 1 38:23.1 9:36/M
32 Ralph Scena Lake Grove NY 423 60 M 1/1 60-64 1 38:27.7 9:37/M
33 Christina Desantis Hicksville NY 441 31 F 1/1 30-34 1 39:29.2 9:52/M
34 Jessica Moraitis Little Neck NY 418 25 F 1/1 25-29 1 39:35.2 9:54/M
35 Marie Certa Franklin Square NY 439 47 F 2/3 45-49 1 39:49.0 9:57/M
36 Steve Gerson East Meadow NY 436 55 M 6/6 55-59 1 39:59.6 10:00/M
37 Meredith Johnson Huntington NY 419 39 F 1/2 35-39 1 42:05.4 10:31/M
38 Pamela Weess Great Neck NY 432 55 F 5/5 55-59 1 42:21.3 10:35/M
39 Frederick Smith Hempstead NY 440 69 M 3/5 65-69 1 44:17.4 11:04/M
40 Rochelle Holden Westbury NY 424 60 F 2/3 60-64 1 44:49.6 11:12/M
41 Joan Meehan East Meadow NY 435 49 F 3/3 45-49 1 46:05.3 11:31/M
42 Wanda Small East Meadow NY 426 37 F 2/2 35-39 1 46:44.7 11:41/M
43 Dennis Ringel East Meadow NY 451 68 M 4/5 65-69 1 49:34.3 12:24/M
44 Paul Ginocchio Lynbrook NY 448 36 M 4/4 35-39 1 49:52.9 12:28/M
45 Danielle Coll Oceanside NY 442 41 F 1/1 40-44 1 50:09.0 12:32/M
46 Paula Groothuis Albertson NY 434 64 F 3/3 60-64 1 51:22.1 12:51/M
47 Richard Cahn Brooklyn NY 415 65 M 1/1 PC PC 58:52.3 14:43/M