LONG ISLAND ROAD RUNNERS 5K
WEDNESDAY AUGUST 10, 2011
*********** MALE OVERALL WINNER ********* ***
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 1 CARLOS CASTRO JR        LEVITTOWN 42 16:55 5:27
*********** FEMALE OVERALL WINNER ******** *** *
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 11 CAROLINE BROWN          BALDWIN 16 20:21 6:33
MALE AGE GROUP:  13 - 15
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 8 SAHID ANAND             ROSLYN 14 20:11 6:30
2 84 MATTHEW BELLUSCI        LYNBROOK 13 27:26 8:50
3 122 LAWRENCE KING           FLORAL PARK 13 32:18 10:24
FEMALE AGE GROUP:  13 - 15
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 25 MARIANNE BARTOLOTTA     WANTAGH 15 22:19 7:11
2 41 LINDA CAMERON           OYSTER BAY 14 23:36 7:36
3 54 KESHO MEDAS-KING        JAMAICA 15 24:51 8:00
MALE AGE GROUP:  16 - 19
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 3 NICK MAVROS             OYSTER BAY 17 18:16 5:53
2 18 MIKE GALLAGHER          GARDEN CITY 18 21:31 6:56
3 32 RYAN HARDARDT           MIDDLE VILLAGE 16 22:46 7:20
FEMALE AGE GROUP:  16 - 19
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 19 MARISSA BELLUSCI        LYNBROOK 16 21:32 6:56
2 26 KIRSTEN WOSLEGER        ROCKVILLE CENTRE 17 22:20 7:12
3 75 STEPHANIE MERTZ         EAST ROCKAWAY 16 26:35 8:34
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 2 ALEX ARONIS             EAST NORTHPORT 21 17:32 5:39
2 4 DAVID GALUS             COMMACK 20 18:17 5:54
3 12 VINCENT ANDINOT         COMMACK 20 20:37 6:38
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 22 JENILEE FUERTES         LEVITTOWN 22 21:46 7:01
2 31 MEGAN WOSLEGER          ROCKVILLE CENTRE 24 22:45 7:20
3 85 THERESE PANETTA         OAKDALE 23 27:29 8:51
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 23 STEOHEN RODRIQUEZ       EAST MEADOW 25 21:49 7:02
2 82 ANDREW DEWAR            DEER PARK 28 27:05 8:43
3 108 JEREMY PRICE            ROCKVILLE CENTRE 28 30:29 9:49
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 16 CINTHYA SANDOVAL        WOODSIDE 27 21:18 6:52
2 29 LISA THOMSON            FARMINGDALE 29 22:38 7:17
3 141 MELISSA NAVIA           WESTBURY 26 35:56 11:34
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 7 LOUIS GREEN             WOODMERE 31 19:34 6:18
2 13 VICTOR HAMBARSOUMIAM    LINDENHURST 31 20:48 6:42
3 14 KENNETH BARSUASKAS      WESTBURY 34 20:51 6:43
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 88 KIM GREENWALD           WESTBURY 32 27:57 9:00
2 94 KELLY ODLANEK           GARDEN CITY 31 28:51 9:18
3 134 MEREDITH CARDENAS WEIS  UNIONDALE 33 34:29 11:06
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 20 MATTHEW WOOD            MILLER PLACE 36 21:34 6:57
2 30 PETER WEIS              UNIONDALE 35 22:40 7:18
3 40 MICHAEL BERKEY          BELLMORE 35 23:33 7:35
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 117 TRACY DOBKIN            NEW HYDE PARK 39 31:53 10:16
2 118 MICHELLE VANORDEN       WANTAGH 39 31:59 10:18
3 120 JEAN ROSENBLATT         LEVITTOWN 39 32:13 10:22
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 21 HECTOR JARAMILLO        BALDWIN 42 21:37 6:58
2 45 TOM QUINTON             BLUE POINT 43 23:40 7:37
3 48 GLENN HUNSBERGER        NEW HYDE PARK 43 24:09 7:47
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 68 KATHY WORTHMAN          EAST MEADOW 42 26:11 8:26
2 69 BARBARA COOPER          WESTBURY 44 26:17 8:28
3 99 MARTHA BAUMAN           WESTBURY 44 29:22 9:27
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 47 RICHARD CAMERON         OYSTER BAY 49 24:00 7:44
2 55 JOHN HORAN              FREEPORT 46 25:06 8:05
3 59 MICHAEL BRODERICK       HICKSVILLE 47 25:30 8:13
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 86 JOANNE DOBKIN           HICKSVILLE 45 27:36 8:53
2 112 ANNE BRODERICK          HICKSVILLE 45 30:56 9:58
3 129 ADRIENNE WILSON         HEMPSTEAD 47 33:15 10:43
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 5 VINCENT MORTON          HOLLISWOOD 54 19:25 6:15
2 6 TSONY TSONEV            LONG ISLAND CITY 54 19:26 6:16
3 9 WADE LAUFENBERG         UNIONDALE 50 20:12 6:30
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 105 KAREN ANGHEL            EAST MEADOW 50 30:19 9:46
2 126 GERALDINE MAUOSLEY      FRANKLIN SQUARE 50 32:42 10:32
3 130 DIANE PAWLOWSKI         BELLMORE 53 33:41 10:51
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 15 GRANT RADTKE            EAST MEADOW 55 21:15 6:51
2 28 SALVATORE CARRETTA JR   YONKERS 55 22:25 7:13
3 36 RICHARD AUBAIN          HICKSVILLE 55 23:02 7:25
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 140 ROCHELLE HOLDEN         WESTBURY 57 35:06 11:18
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 50 HOWARD CRAGG            BETHPAGE 63 24:34 7:55
2 66 WONHUI LEE              FRANKLIN SQUARE 64 26:10 8:26
3 87 JOE SALOW               BELLEROSE 64 27:40 8:55
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 58 JULIEANN FAHNER         MINEOLA 60 25:25 8:11
2 114 CHRISTINE GILLEN-VENTUR LOCUST VALLEY 60 31:32 10:09
3 143 DONNA HAHL              VALLEY STREAM 64 36:18 11:41
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 44 BOB MCVETTY             WESTBURY 69 23:40 7:37
2 46 DAVID FRISONE           NEW HYDE PARK 66 23:52 7:41
3 113 FREDERICK SMITH         HEMPSTEAD 67 31:14 10:04
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 121 JOAN WEISS              JERICHO 68 32:16 10:24
MALE AGE GROUP:  70 - 99
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 71 JOHN HORAN              FREEPORT 72 26:28 8:31
2 89 JACK JACOBS             SEA CLIFF 71 28:14 9:06
3 127 JOE GUARDINO            WILLISTON PARK 72 32:56 10:36
FEMALE AGE GROUP:  70 - 99
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
MALE AGE GROUP:  01 - 12
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====
1 33 SEAN WOSLEGER           ROCKVILLE CENTRE 12 22:54 7:23
2 70 JEREMY PEKOFT           BELLMORE 12 26:25 8:30
3 72 TERRANCE CAMERON        OYSTER BAY 11 26:30 8:32
4 106 JACK WIEBOLDT           FARMINGDALE 11 30:20 9:46
5 107 EDDIE KEMP              EAST NORWICH 10 30:26 9:48
6 124 SHAWN ANAND             ROSLYN 12 32:24 10:26
7 156 ALEXANDER MERTZ         EAST ROCKAWAY 11 41:43 13:26
FEMALE AGE GROUP:  01 - 12
Place O'All First Name Last Name    Town Ag Finish Pace
===== ===== ======================= ==================== == ======= =====